Жидачів » Загальний форум » Події » Андріївські вечорниці в Жидачеві 2009

Сторінок (1): [1]
 

1. Andr1y - 17 Грудня, 2009 - 13:36:17 - перейти к сообщению
Андрію, Андрію!
Я коноплі сію!
Спідницев волочу,
Бо дуже заміж хочу...


Такі вірші з давніх-давен стали традиційними на Андріївських вечорницях. Так як найбільша мрія всіх дівчат - знайти доброго чоловіка та вийти заміж, то ніч на Андрія це був той час, коли дівчата могли дізнатися звідки свою долю чекати, та хто є їхній суджений. І допомагали їм в цьому ворожіння, що передавалися з покоління в покоління.
Цього року дівчата міста Жидачева вирішили не гаяти часу та погадати на Андріївських вечорницях. А хлопці також не ліниві. Вони прийшли, щоб подивитися, що ж там і дівки наворожать! Дрескод - вишиванки!
Так як хлопці на вечорницях небажані гості, то дівчата намагалися вперто не пустити їх до себе. Але трохи поторгувавшись таки впустили.
Ой, ворожили дівки багато...
- Спочатку кидали черевика через себе і куди покаже його носок звідти буде їхній чоловік.
- Потім поставили дерев'яне корито з водою серед кімнати. Обклеїли його папірцями із написаними іменами хлопців, та пускали кораблик із запаленою свічкою. До якого папірця припливе кораблик, таке ім'я буде мати її майбутній чоловік.
- Тягнули із сумки різноманітні предмети, які мали б сказати щось про майбутнього чоловіка. Хто витягнув еклектичний провід - буде чоловік елєтрик; хто навушники - звукорежисер; хто кєлішок - ой, буде пити чоловік; а кому попався іграшковий баран - така долі, буде мати чоловіка барана! Улыбка
- Дуже цікаве гадання: свічкою писали три імені на руці. Ці ж імена писали на клаптику паперу. Потім цей папір спалювали та натирали руку попелом. І навіть декому бачилося якісь імена!

Для всіх бажаючих керівник одного з танцювальних колективів Жидачева давала урок Польки. І складний ж той танець полька!

Наприкінці забави ведучі частували присутніх хлопців варениками, що дівчата зліпили напередодні. Але вареники не прості, а із сюрпризом: одні з грудками солі, інші з перцем чи з копійкою всередині.

Вечорниці закінчилися запальною дискотекою під українську музику.

2. Informator - 17 Грудня, 2009 - 18:06:42 - перейти к сообщению
Ну от! Справжнє всяткування свата, а не ламання лавок на п’яну голову.

Powered ExBB FM 1.0 RC1 | ExBBFlat Style | Icons by led24.de
[Script Execution time: 0.0089]     [ Gzip Disabled ]