В Жидачівському районі зареєстровані випадки захворювань на кір

Лікарі комунальної установи ” Жидачівська ЦРЛ” звертаєють особливу увагу мешканців району на те, що в районі зареєстровані випадки захворювань на кір.


На сторікнці установи й Фейсбук мешканців району просять при найменших симптомах звертатись до своїх сімейних лікарів.

Лікарня забезпечена необхідними вакцинами для щеплення. Виробник вакцини Бельгія. Батьками заповнюється інформована згода та оцінка стану здоров”я особи, або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення.

Щеплення проводять в медустановах району щоденно (крім суботи, неділі).

Інформаційна довідка:

Вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої до здорової дитини повітряно – крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі та на поверхнях до 2-х годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після дії вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через декілька днів з’являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип поширюється по тілу і, зрештою, з’являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після дії вірусу.

Спеціального лікування від цього захворювання немає. Найкращий захист від кору – вакцинація. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *