В Жидачеві відзначили 204-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка

9 березня місто Жидачів разом з усією Україною відзначив 204-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка. Розпочались урочистості з покладання квітів до пам’ятника Кобзареві.

Аби вшанувати великого українця на Тарасовому майдані зібралася велелюдна жидачівська громада – представники духовенства, влади, навчальних і позашкільних закладів міста, небайдужі мешканці і гості міста. Священики храмів – о.Стефан Гарасимів, о.Ярослав Турик і о.Іван Бойчин панахидою вшанували пам’ять українського пророка.

Зведений хор, до складу якого увійшли представники хорів церков Всіх Святих, Св. Воскресіння Господнього та викладачі Жидачівської дитячої музичної школи, виконав «Заповіт» і «Реве та стогне Дніпр широкий» (кер. Ірина Климусь). Прозвучала невмируща поезія Шевченка (читці – Степан Ревуцький, Діана Лялюк, Маргарита Підлісецька, Ярина Кухар, Марта Олійник, Олег Серафин) та пісні на його вірші (виконали: Світлана Голобородько, зразковий вокальний колектив «Струмок» і тріо у складі Соломії Кулик, Анастасії Мазур та Ярини Кухар (кер. Оксана Дахній, ЦТДМ). Мистецький захід організували працівники й вихованці Міського Будинку культури «Папірник (директор Микола Микитин), сценарист – Надія Кореновська, звукорежисер – Андрій Щербаков.

Урочистості з нагоди уродин Кобзаря продовжилися біля Жидачівської районної бібліотеки, де кожен бажаючий мав змогу прочитати вірші Шевченка з вишитого Кобзаря й оглянути книжкову виставку, присвячену українському пророку. Шевченківські читання продовжилися у приміщенні бібліотеки, у яких взяли участь учнівська молодь і педагоги.

У неділю, 11 березня, в МБК «Папірник» відбудеться святковий концерт «Шанує Кобзаря велика родина» за участю викладачів та учнів Жидачівської дитячої музичної школи.

Джерело: zhydachiv-meriya.lviv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *