У Жидачівському районі вшановують 109-ту річницю від дня народження Степана Бандери

У перші дні кожного Нового року вшановують пам’ять про визначного лідера українського національно-визвольного руху  Степана Бандери.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в с. Старий Угринів на Івано-Франківщині, неподалік м. Калуша, а це трохи більше 60 км від Жидачева. Тож представники Жидачівщини відвідують рідне село Степана Бандери, де з відродженням Української державності створили музейний комплекс.

На території Жидачівського району також є пам’ятні місця, що пов’язані із життям та діяльністю лідерів українського національно-визвольного руху Степана Бандери, Романа Шухевича, Слави Стецько та іншими визначними бюрцями за волю України. У с. Загірочко, зокрема, в певний період Другої світової війни місцева громада надала прихисток рідним Степана Бандери. З відродженням Незалежності України в цьому селі, біля місцевої школи спорудили пам’ятник С. Бандері. На території району неодноразово перебував Роман Шухевич, а в с. Юшківцях свою трудову й громадсько-політичну діяльність розпочинала Слава Стецько.

З ініціативи місцевого громадського активіста Володимира Лагоцького, за підтримки районної та обласної влади й громадськості, 24 серпня 2010 року в с. Юшківцях урочисто відкрили громадський музей Слави Стецько. 22 серпня 2016 року музей отримав звання народного, а його засновника Володимира Лагоцького було нагороджено Президентом України медаллю в рамках відзначення 25-ї річниці Незалежності України.

Джерело: zhydachivrda.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *