У Жидачівському районі відзначили 410 річницю гетьмана Івана Виговського

У Жидачівському районі в с. Руда, колишньому родовому містечку Виговських, відбувся урочистий захід із вшанування пам’яті гетьмана України Івана Виговського з нагоди 410 річниці від дня його народження та 370-річчя відновлення Української державності.

У заході взяла участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, представники Українського реєстрового козацтва, громадськості Львівщини, Вінничини.

Відкриття урочистостей відбулося в Народному домі с. Руда із презентації фільму лауреата премії ім. І. Франка Тараса Каляндрука «Українські державники: Іван Виговський».

Вшанування гетьмана України Івана Виговського продовжили на площі біля пам’ятника переможцю 100-тисячних окупаційних московських орд у Конотопській битві в липні 1659 року.

У приміщенні музею Івана Виговського відбулася всеукраїнська науково-історична конференція «Іван Виговський та невідомі сторінки його земного буття» за участю науковців з Києва, Львова, Хмельницького, Тернополя, Івано-Франківська, представників владних структур і громадськості.

Конференцію вступним словом відкрив директор музею Івана Виговського Степан Ревуцький. В рамках проведення науково-сторичної конференції презентували книгу Тараса Каляндрука «Козаки. Слов’яни проти орди». Відбулося нагородження козацькими відзнаками істориків та активістів українського козацтва. Учасники заходу підтримали ідею про необхідність надання музею гетьмана України Івана Виговського в с. Руда Жидачівського району на Львівщині статусу «Національного заповідника «Садиба Івана Виговського».

Під час проведення урочистостей із вшанування пам’яті гетьмана України Івана Виговського відбулися показові виступи козаків з демонстрацією елементів бойового гопака. Завершився захід приготуванням і частуванням козацьким кулішем за рецептом гетьмана України Івана Виговського.

Джерело: zik.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *