У Жидачеві вшанували ветеранів війни в афганістані та сучасних захисників України

12 лютого, в сесійній залі Жидачівської районної ради відбулася зустріч із ветеранами війни в Афганістані, представниками ГО „Спілка учасників АТО Жидачівщини” та рідними загиблих захисників України.

Про це повідомлється на сайті Жидачівської районної ради.

А напередодні відзначення 29-ї річниці завершення виведення військ з Афганістану та Дня Героїв Небесної Сотні, 10-11 лютого, ветерани афганської війни Жидачівщини разом із воїнами АТО побували в населених пунктах району й вклонилися могилам загиблих і померлих воїнів-афганців, полеглих захисників східних рубежів України та Героя Небесної Сотні Романа Точина.

Зустріч в сесійній залі розпочали спільним виконанням Гімну України, поминальним Богослужінням та хвилиною мовчання на вшанування пам’яті полеглих. Присутні на зустрічі вклонилися рідним загиблих захисників України.. Також представники владних структур та учасники бойових дій від імені учасників зустрічі взяли участь у покладанні квітів та запаленні лампадок біля Алеї Героїв.

Для ветеранів війни в Афганістані, учасників АТО та рідних загиблих було підготовлено зворушливу тематичну художньо-мистецьку програму. Перед учасниками зустрічі виступили: голова Жидачівської районної ради Ігор Кос та голова Жидачівської райдержадміністрації Василь Татарин.

У своєму виступі голова Жидачівської райдержадміністрації Василь Татарин висловив слова вдячності воїнам-афганцям, які й сьогодні не стоять осторонь суспільного життя, адже вони стали активними учасниками Революції Гідності, 6 ветеранів-афганців пішли без вагань до лав захисників України. Учасники війни в Афганістані також займаються активною волонтерською діяльністю, військово-патріотичним вихованням молоді, підтримкою родин загиблих.

Головний спеціаліст відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Олександра Хомин зачитала текст розпорядження голови Жидачівської райдержадміністрації Василя Татарина № 118 від 12 лютого 2018 року про нагородження грамотами ветаранів афганської війни Жидачівщини за громадську діяльність, активну життєву позицію в підтримці захисників України, вагомий внесок у героїко-патріотичне виховання підростаючого покоління та з нагоди 29-ї річниці виведення військ з території Республіки Афганістан: Ігоря Табаку, Ярослава Чорненького, Ігоря Мельника, Віктора Лайтера, Богдана Данчевського, Івана Переговського.

Нагороди учасникам бойових дій було урочисто вручено також від імені керівництва Жидачівської районної ради, Української спілки ветеранів Афганістану та від імені представників духовенства.

Лідер ветеранів-афганців Ігор Табака також висловив слова подяки представникам владних структур району за розуміння й підтримку учасників бойових дій. Він повідомив, що 15 лютого ветерани афганської війни Жидачівщини братимуть участь в обласних заходах в рамках відзначення 29-ї річниці завершення виведення військ з Афганістану. У своєму виступі Ігор Табака інформував про діяльність Української спілки ветеранів Афганістану Жидачівщини, про взаємодію із ГО „Спілка учасників АТО Жидачівщини”, розповів про вирішення проблемних питань бойових побратимів та рідних загиблих.

Довідково. За десять років афганської війни, з грудня 1979 року по лютий 1989 року, через її пекельний вогонь пройшли більше 600 тис. солдатів і офіцерів радянської армії. За офіційною статистикою – понад 14 тис. загинули, незалежні дослідники називають значно більші цифри. Близько 160 тис. представників України були учасниками бойових дій в Афганістані, більше 3-х тисяч загинули, 80 – пропали безвісти, 8 тис. – були пораненими.

140 представників Жидачівщини пройшли випробування афганською війною, двоє з них, – Богдан Пастух із с. Бортники та Богдан Лепкий із с. Заболотівців загинули там далеко від рідної землі.

Мужність, честь, любов до рідної землі, готовність стати на її захист завжди користуються пошаною в народі. Чотири роки тому – 20 лютого 2014 року, після перемоги Майдану, із захоплення Криму розпочалося російське вторгнення в Україну, згодом – на територію Донецької та Луганської областей. Але підступні плани наших ворогів із загарбання України не здійснилися, їх зупинили ціною гірких втрат наші мужні воїни, тисячі з яких пішли добровільно захищати рідну землю. Вони сьогодні вже не віддадуть російському окупанту й кроку української землі. Україна переможе у своїй справедливій боротьбі. Наше спільне завдання сьогодні – шанувати подвиг захисників, підтримувати родини Героїв, єднатися й підтримувати Українську армію. Важливим є те, що на Жидачівщині серед організаторів волонтерської підтримки наших захисників є й ветерани афганської війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *