У січні в Жидачівському районі не зареєстровано випадків захворювання на кір

Станом на 16 січня 2018 року випадки захворюваності на кір у Жидачівському районі не зареєстровано.

Про це повідомляється на сторінці Жидачівської ЦРЛ.

Вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої до здорової дитини повітряно – крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі та на поверхнях до 2-х годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після дії вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через декілька днів з’являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип поширюється по тілу і, зрештою, з’являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після дії вірусу.

Спеціального лікування від цього захворювання немає. Найкращий захист від кору – вакцинація. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання.

На даний час в районі наявна вакцинація Прорікс (Бельгія). Щеплення проводять в медустановах району щоденно ( крім суботи, неділі) в робочий час. За минулий 2017 рік від кору було щеплено – 2 105 осіб. Процент охоплення щепленням КПК -1 : в рік– 65,9%, 2 роки і старше – 68,0 %; КПК -2: 6 років – 67,4%, 7 років і старше – 66,1%.

Лікарі просять батьків до батьків негайно вияснити вакцинальний статус своїх дітей і звернутися до сімейного лікаря з метою проведення щеплення проти кору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *