У Жидачеві від голоду та холоду рятують лелек

19 березня, у день, коли чорногузи повертаються до своїх домівок в Україні, лелеки прилетіли і до Жидачева. Та через березневі морози і заметілі, змушені кучкуватися і знаходити собі їжу на сміттєзвалищі міста, як і 5 років тому.

Про це повідомляється на сайті Міської Ради.

Першими бузьків помітив підприємець Роман Пахолків. Саме він зорганізував підгодівлю замерлих птахів та майданчик, покритий сіном. Жидачівська міська рада і Міське виробниче управління комунального господарства також долучається до порятунку птахів. Щодня їм привозять спеціальну їжу, а для комфорту лелек – розгортають купи привезеного сміття.

Зараз на сміттєзвалищі перебуває 30-35 птахів.

Захисники довкілля просять повідомляти про місце розміщення птахів представникам місцевої влади, вчителям місцевих шкіл або керівникам громадської природоохоронної організації, просто небайдужим людям.

Крім того, вони радять не лякати птахів, не підходити до них близько, адже кожне їх здіймання у небо – це витрата енергії, що дуже небезпечно для їх життя саме зараз. 

На відстані 10-15 м до місця розташування птахів слід очистити невелику ділянку та викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. І саме на це місце носити птахам їсти. Годувати лелек фахівці радять живою прісноводною або відігрітою мороженою рибою, гризунами, жабами, або м’ясом. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *