Ювілейний рік УПА на Жидачівщині відзначили відтворенням історичних подій

З нагоди Дня Захисника України та 75-тої річниці утворення УПА 15 жовтня у м. Жидачеві відбулися урочистості та історична реконструкція.

Про це повідомляє Zhydachiv.in.ua із посилання на Товариство пошуку жертв війни ”ПАМ’ЯТЬ”.

Захід розпочався із урочистої ходи від адмінбудинку (вул. Шашкевича, 2) до Меморіалу борцям за волю України на Замковій горі. Учасники ходи поклали квіти та запалили лампадки вшанувавши пам’яті полеглих борців за волю України. Також на честь полеглих учасників українського визвольного підпілля тричі пролунала сальва, яку виконали члени львівської ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» Перед громадськістю виступили представники влади та громадських організацій.

Після урочистої частини всі присутні мали змогу спостерігати за реконструкцією бою українських повстанців із загонами НКВД, що відбулися у 1942 р. Історичні події для сучасників відтворили військові-реконструктори з ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» та члени клубу військово-історичної реконструкції “175-й саперний батальйон Вермахту” (м. Хмельницький). Захід відбувся за підтримки Жидачівської районної ради, ГО «Народний легіон».

Цього ж дня на жителів та гостей міста Жидачева чекала виставка «Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни», що відкрилась у місцевому Музеї історії та мистецтв Жидачівщини та мистецька програма з нагоди Дня захисника України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *