Протягом 9-ти місяців сміття зі Львова вивозять у Жидачів

Уже дев’ять місяців Жидачів приймає тверді побутові відходи зі Львова. Те, що спочатку називали “тимчасова підтримка”, зараз перетворилося в організовану схему. Про це повідомляє сайт Української Галицької партії.

“Жидачів не можна засмічувати в інтересах Львова. Завтра Львів свої проблеми вирішить, і про нас забудуть”, – такі настрої у простих жидачівців. Адже місто Жидачів стало одним із тих небагатьох, яке у червні минулого року простягнуло руку допомоги Львову після закриття Грибовицького сміттєзвалища і погодилось тимчасово приймати сміття з обласного центру.

Для того, аби з’ясувати деталі сміттєвих угод депутати від УГП відразу подали декілька запитів й неодноразово підіймали питання “сміттєвої кризи” під час сесій міськради та виконкому. І відразу організували громадську варту поблизу звалища. Втім, попри усі зусилля, розголос і критичну думку мешканців, більшість фактів, пов’язаних з цим процесом, надалі залишаються незрозумілими. Складається таке враження, що в Жидачеві про завіз сміття Андрій Садовий домовлявся не з органами місцевого самоврядування, а з окремими чиновниками та депутатами міської ради.

Депутат районної ради від Української Галицької партії та член виконкому міської ради Володимир Гаврон розповідає, що договори про ввіз сміття зі Львова останнім часом укладаються за згодою “згори”, тобто без відома та згоди виконкому чи дeпутатів міської ради Жидачева. Будь-який контроль з боку депутатського корпусу є обмеженим. Укладаються короткострокові договори на ввіз сміття від 40 до 220 тонн (від 4 до 20 машин) у тиждень, з короткими перервами, хоч машин приїжджає більше. І, переважно, в темну пору доби, а хто і яким чином проводить облік цього сміття, не зрозуміло?

“Як нам стало відомо, одноосібно цим керує один із депутатів міста, керівник Жидачівського комунального господарства. На жаль, в таких умовах дуже важко говорити про відкриту взаємовигідну співпрацю зі Львовом, хоч місто за весь період отримало у вигляді оплати за сміття 1,6 млн грн. При цьому, за один сміттєвоз Жидачеву платили від 800 до 1200 грн. Отримані гроші використовуються на потрібне, але сміття більше ввозиться ніж офіційно декларується! Ще в серпні 2016 року на Жидачівському сміттєзвалищі повинна була працювати сортувальна лінія та круглодобове відеоспостереження, відповідні служби мали вести контроль в’їзду на сміттєзвалище. Мовчу вже про зважування завезених відходів, але нічого з цього не виконане. Ми розуміємо всю важкість ситуації, однак якщо місцеві чиновники та деякі депутати і влада Львова й надалі домовлятимуться за спинами народних обранців та громадськості Жидачева, ми будемо вимушені наполягати на розірванні відверто “сумнівного” для Жидачева договору, як це зробив Стрий та інші міста нашої області”, – каже Володимир Гаврон.

За його словами, інтереси громади Жидачева мають бути понад усе. “Ми не можемо засмічувати землі, де ми живемо, у такий спосіб. Завтра Львів свої проблеми вирішить, і про нас забудуть, адже ту співпрацю, яка є сьогодні, назвати взаємовигідною неможливо”, – додає депутат Української Галицької партії.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *