На Жидачівщині водяний млин графів Шептицьких стоїть засипаний сміттям

У с. Дев’ятники (Жидачівський район Львівської області), де був родинний маєток графів Шептицьких, залишився старий водяний млин,як пам’ять про родину митрополита Андрея Шептицького та його брата блаженного Климентія Шептицького. Свого часу радянська влада зруйнувала їхній маєток, а зараз старий графський млин стоїть засипаний сміттям.

Користувач Фейсбуку Іван Щурко виклав фото у мережу фото із закинутого місця.

«Двірський водяний млин графа Івана Шептицького у Дев’ятниках. Десь тут, біля млина купалися, будучи ще підлітками, майбутній Митрополит Андрей Шептицький зі своїм братом Климентієм, архімандритом отців студитів. Про це залишив яскраві спогади Іван Лев, граф Шептицький, їх племінник.

Саме Климентій (Казимир) Шептицький керував Дев’ятницьким маєтком від 1893 до 1911 року. У радянський час, подібно, як у Прилбичах, у Дев’ятниках маєток родини Шептицьких був знищений до останнього фундаментного каменя, щоб не залишилося жодного сліду, жодного натяку на історію цього великого українського роду.

Але часом здається, що людям місцевим також час радянський понищив в головах все, аж до фундаменту. Місце, де купалися майбутні святі українського народу засипане сміттям. Млин, який залишився одним з небагатьох свідчень присутності тут Шептицьких, їх господарського хисту і праці для добра громади, поволі вмирає і розтягується на цеглу», – написав Іван Щурко.

Він зазначає, що млин можна відновити і він може стати одним із місць паломництва у маршрутах «Слідами Шептицьких», а також місцем проведення молодіжних таборів і реколекцій.

Або ж млин міг би бути музеєм млинарства і хліба, адже механізми давнього млина цілком надаються до реставрації.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *