Майже 2 мільйони гривень обласний відділ освіти виділив на військово-патріотичне навчання учнів Львівщини

1 767 500 (один мільйон сімсот шістдесят сім тисяч п’ятсот гривень) виділено для облаштування кабінету предмета “Захист Вітчизни”, а це по 25 тисяч на кабінет однієї опорної школи. Як зазначив активіст Тарас Матвіїв у мережі ФБ, цього явно замало, та все ж це вперше за 4 роки реальний крок вперед!

В області з метою забезпечення виконання Програми розвитку освіти Львівщини на 2017 – 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради, відповідно до розпорядження голови ОДА місцевим бюджетам надано субвенцію у розмірі 1 767 500 (один мільйон сімсот шістдесят сім тисяч п’ятсот гривень) для облаштування кабінету предмета “Захист Вітчизни” у 3НЗ. У кожному районі, місті обласного значення визначено в середньому 2 школи (в ОТГ – 1), в яких буде закуплено обладнання для кабінету предмета «Захист Вітчизни». На кожен кабінет предмета «Захисту Вітчизни» припадає 25 615 грн. Станом на 09.08.2017 відділи освіти здійснюють закупівлю цього обладнання.

Щодо забезпечення масогабаритними макетами автоматів, комплектами навчальних мін, гранат та патронів, то вони будуть надані ЗНЗ області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2000 р. N 1770 «Про затвердження положень про допризовну підготовку і про підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей». Зокрема, навчальним закладам озброєння, боєприпаси і військове майно видають органи постачання оперативних командувань через військові комісаріати відповідно до встановлених норм. Необхідною умовою для отримання цього обладнання відповідно до п.11.5. Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року № 622 має бути передання під охорону позавідомчій охороні органів внутрішніх справ у встановленому порядку, з підключенням сигналізації на пульт централізованого нагляду кабінету предмета «Захист Вітчизни», де буде зберігатися навчальна зброя. Якщо кабінети «Захисту Вітчизни» шкіл відповідають цим умовам, то адміністрація цих закладів подає заявки на отримання масогабаритних макетів автоматів, комплектів навчальних мін, гранат та патронів

Станом на 09.08.2017 року проводяться роботи щодо встановлення сигналізації та отримання дозволів на зберігання зброї. Вчителями предмету «Захист Вітчизни» навчальних закладів ведеться робота з впорядкування наявних засобів навчання та необхідності придбання нових за кошти обласної субвенції.
До початку навчального року буде закуплено необхідні засоби для кабінетів «Захисту Вітчизни» навчальних закладів області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *