Львівське сміття в Жидачеві: деталі сміттєвого злочину

Наприкінці серпня невідомий перевізник висипав чималу купу сміття в околиці Жидачева (у напрямку міста Ходорів).

Як повідомиоа міська рада за цим фактом видано розпорядження міського голови м. Жидачева про створення робочої групи з розслідування несанкціонованого викиду сміття. Відповідні листи направлено до правоохоронних органів, у департаменти розвитку ЖКГ, екології і природних ресурсів Львівської ОДА, Державну екологічну інспекцію

На сторінці Української Галицькою партії міста Жидачева опубліковано факти і деталі цієї справи.

  1. Це справді відходи зі Львова. Чеки з магазину і платіжки комуналки. Швидше за все сміття збирали в районі вул. Б.Лепкого. Загальна вага – близько 20 тон. Це орієнтовно 2 вантажівки.
  2. Винуватець. Про вчинення злочину міська рада відразу повідомила Нацполіцію. Силовики могли б дізнатись фірму перевізника, навіть водія рейсу досить швидко. Але пройшло 2 тижні, а той сміттєвий нелегал й досі “невідомий”.
  3. Відповідальні. Безпеку і законність усіх перевезень згідно договору зі Львовом по всій області гарантувала Львівська ОДА і її керівник, Олег Синютка. А перед громадою Жидачева, звісно тримає відповідь, міська рада. Віддамо належне, комісія міськради відразу відреагувала. Чиновники звернулись персонально до голови ОДА, керівника ЖКГ області і екоінспекції.
  4. Ліквідація. Ту купу сміття мають перевезти міські комунальники на полігон міста. А компенсацію збитків повинен оплатити порушник. Згодом. Якщо його знайдуть.
  5. Наслідки. Втрата репутації перевізника, дискредитація процесу сміттєвої співпраці зі Львовом, черговий доказ неспроможності органів влади (області і міста) реально гарантувати дотримання сміттєвих договорів. І, нарешті, інертність поліції – це певна ознака підкилимності подібних справ. Як і цієї весни, коли депутати та активісти УГП заблокували незаконну вантажівку, реального розслідування не було.
  6. Пропозиція. Депутати УГП будуть вимагати знайти і відповідно до закону оштрафувати перевізника. Окрім того, Жидачів нещодавно придбав власний сміттєвоз, тож тепер може збирати відходи свої і з довколишніх сіл самостійно. І на цьому заробляти для міста кошти.

Депутати УГП заявили, що і надалі будуть й надалі відслідковувати цю ситуацію та повідомляти мешканців міста про деталі розслідування справи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *