У Жидачеві гостювали брати Капранови

28 жовтня Жидачівська районна бібліотека знову гостинно відчинила двері «Літературної вітальні». Цього разу поважними гостями стали брати Капранови – Віталій і Дмитро. Відомих українських письменників, публіцистів, видавців, громадських діячів, засновників літературних премій та конкурсів представили ведучі мистецького свята Ольга Прокопів та Галина Дереш. Про це повідомляє сайт Жидачівської районної ради.

Близнюки Капранови у цікавій формі розповіли про свою творчість і новий твір «Забудь-річка». Брати порахували, що провели 77 тижнів за комп’ютером (8-годинний робочий день, п’ять разів на тиждень), аби написати цей роман, який вмістився на 544 сторінках і творився 4 роки. Саме цей твір братів Капранових називають літературним відкриттям 2016 року. У ньому розповідається про трьох молодих людей, котрі через примху долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років потому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Перелітаючи через неї, душа забуває все, що з нею було раніше. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

Брати Капранови

Увазі слухачів було представлено також «Щоденник моєї секретарки», захоплююча історична книга «Мальована історія Незалежності України», видання до 25-річчя Незалежності України «Я «лайк» Україну» та нові «Кобзар 2000» (хард і софт: для чоловіків і жінок).

У ході бесіди гості високо оцінили значення бібліотек та читання книг у розвитку української еліти. Брати Капранови зазначили: «Їздимо зі своїми творами по районних центрах, до місцевих еліт, бо це – читачі. А вони – непрості люди. І ті, хто читають, повинні усвідомлювати свою унікальність!».

Брати Капранови

На згадку про Жидачів організатори «Літературної вітальні» подарували видання про Жидачів і збірку творів школярів нашого району, а зразковий вокальний ансамбль «Струмок» (керівник Оксана Дахній) – музичне вітання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *