Підсумки одинадцятої сесії Жидачівської міської ради (Відео)

Хто намагався протягнути махінацію із землею; Коли у Жидачеві буде якісна вода; Як львівське сміття «перетвориться» у екскаватор; Скільки грошей заробило й потратило місто за 9 місяців цього року. Відео та коментар до нього опубліковано на сторінці УГП Жидачівського району.

Проблемна комуналка і гешефт зі сміття.

Наріжне питання – це повний звіт про роботу міських комунальних підприємств: «водоканал», «тепловики» і «виробниче господарство». Ми завчасно подали запит, і ось нарешті дочекались відповіді керівництва.
Звісно, у кожного підприємства свої проблеми, але є спільні біди – древня техніка, якій вже більше чверті століття, низькі заробітні плати працівників, а ще, за твердженням комунальників, – занижені тарифи на послуги.

Дещо поліпшити стан технопарку може неочікувана субвенція (внесок) Львівської міської ради. 800 тисяч гривень – на екскаватор.

Цікавий подарунок, чи не так?! А ще, як з‘ясувалось, Жидачів святкував свої іменини за рахунок добрих львів‘ян. 35 тисяч – на організацію свята. Схоже, це подяка за прийом львівського сміття. І є за що: їхні відходи їдуть до нас від червня. Хоча були публічні обіцянки мерії обмежити прийом одним місяцем. Отак «дослухатись думки громади».

Скарбниця міста.

За 9 місяців 2016 року Жидачів бюджет склав – 13,2 млн. грн. А це 99% річного плану. Баланс міста справді позитивний.

Жидачівська вода.

Сесія затвердила схему оптимізації роботи системи водопостачання. Загальне фінансування на 9 років – більше 72 млн. грн. За цей час планується навести лад у мережі труб міста, провести водогін з Журавно та, головне, пустити містянам «реально» чисту воду.

Захист заказника «Базиївка».

Депутати надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду на території м. Жидачева – ландшафтного заказника місцевого значення «Базиївка». Згодом місто зможе розвивати заказник та захистити його на законодавчому рівні.

Земельні пристрасті.

Окрім вже звичного питання «землі АТОвцям» на сесії депутати розглядали дуже спірну пропозицію. Викупити наразі комунальну землю (що по вул. Д. Галицького, 86), площею у понад 2 га, яку вже кілька років орендує в промисловій зоні міста, намагається ТОВ «Індустріальний бізнес-парк».

Депутати вважають, що з одного боку 1,5 мільйона до скарбниці громади і, начебто заанонсовані, нові робочі місця, місту не завадять, але з іншого всі ці обіцянки скидаються на відверту маніпуляцію. Адже за 3 роки підприємство, яке належить жінці екс-голови Львівської обласної держадміністрації, не заплатило до міської скарбниці ані копійки за оренду. Тобто недоотримав Жидачів щонайменше 360 тисяч гривень!

Тому депутати, порадившись одне з одним, вирішили не йти на повіду недобросовісних підприємців. Наразі це питання перенесли до з’ясування всіх незрозумілих обставин.

Позиція УГП проста: допоки орендарі не сплатять сповна усіх боргів та не презентують містові чіткого плану розвитку промислового парку, жодного продажу бути не може.

Історія з орендою та бажанням бізнесу викупити цю земельну ділянку у Жидачеві доволі давня. Детальніше про неї, а також про власників ТОВ «Індустріальний бізнес-парк» йшлося у матеріалі журналістів проекту «Наші гроші» – goo.gl/wox3rI.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *