Аналіз результатів голосування у 126 виборчому окрузі від ОПОРИ

Виборчий округ №126 з центром у м.Стрий включає в себе Стрийський і Жидачівський райони та місто Моршин. Жидачівський район вважається аграрним, Стрийський – промислово-ринковим, а Моршин – курортне місто обласного підпорядкування. У межах округу утворено 220 виборчих дільниць з кількістю виборців – 152 тис. осіб.

Загалом в окрузі було зареєстровано 10 кандидатів. Деякі з них відомі й впізнавані в окрузі, оскільки проводили роботу з виборцями не перший рік, тоді як інші балотувалися вперше. До офіційного початку виборчої кампанії фаворитом вважався депутат Львівської обласної ради Андрій Кіт, кандидат у народні депутати ВРУ на виборах 2012 року. Натомість діючий депутат від цього округу Олег Канівець вирішив балотуватись по писку «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка під №10. Тому, видимих конкурентів для Андрія Кота не спостерігалось.

Проте згодом свою кандидатуру подав відомий в окрузі і загалом на Львівщині екс-губернатор Львівської області, бізнесмен Микола Кміть. Його фінансові ресурси, досвід і професіональна команда посіяли сумніви щодо однозначної перемоги Андрія Кота. Також поява на окрузі кандидата Романа Козака від ВО «Батьківщина», очільника Стрийської районної ради, змотивувала на початку впевненого в своїй перемозі Андрія Кота, більше працювати з виборцями. Інші кандидати, як то Андрій Гергерт, Роксолана Римарська, Олександр Ярощук, Ростислав Новоженець не мали значних шансів на перемогу.

Результати голосування в окрузі були доволі очікуваним. В одномандатному окрузі перемогу отримав висуванець «Блоку Петра Порошенка» Андрій Кіт з результатом 30,64% голосів (32 960). Самовисуванець Андрій Гергет став відкриттям цих виборів, зайнявши друге місце з підтримкою у 22,13% (23 804), випередивши висуванця Об’єднання «Самопоміч» Миколу Кмітя – 20,81% (22 388). Четвертим став Олександр Ярощук («Народний Фронт») – 13,25% (14 257). Значною мірою лекторат Андрія Гергерта і Олександра Ярощука співпадають.

В цілому перемога Андрія Кота є прогнозованою і стала результатом багаторічної роботи з виборцями. Впізнаваним на Стрийщині він став після виборів до ВРУ 2012 року, а на Жидачівщині користувався популярністю значно раніше. Активна робота, підтримка від політичної партії Президента і напрацьований роками електорат дали Андрію Коту таку бажану перемогу.

Результати голосування за політичні партії відображають тенденції електоральних настроїв області. Перше місце отримав «Народний Фронт» (36,59%, 40028 голосів), друге – «Блок Петра Порошенка» (20,13%, 22023 голосів) і третє – Об’єднання «Самопоміч» (16,52%, 18071 голосів). Загалом кореляції між результатами голосування в одномандатному та загальнодержавному округах не прослідковується. Та незважаючи на це, ми маємо підстави вважати, що за відсутності на окрузі кандидатури від «Народного Фронту», конкурентна боротьба між Гергертом Андрієм і Андрієм Котом була б ще більш непередбачуваною. Так як Олександр Ярощук не є вихідцем з округу і його активність до виборів не спостерігалась, вважаємо його четверте місце результатом прихильності виборців саме до політичної партії «Народний Фронт».

Звіт за результатами виборів у Львівській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *