У Жидачеві відзначили 199 років від дня народження Тараса Шевченка

Минулих вихідних у місті Жидачеві відбувалися заходи з нагоди 199-ї річниці від дня народження та 152-х роковин з дня смерті Тараса Шевченка.

9 березня керівники міста та району, священнослужителі, представники міських бюджетних та громадських організацій та активні громадяни пройшли урочистою ходою під звуки духового оркестру міського будинку культури «Папірник» та поклали квіти до пам’ятника великому Кобзарю. В честь свята зведений хор церкви Воскресіння Господнього та церкви Всіх Святих під керівництвом диригента Михайла Малюса виконали «Заповіт».

Шкода, але більшість людей, які взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника великому Тарасу, робили це через власні посадові «обов’язки», або через залученість до концертної програми. А кількість молоді із двох шкіл, гімназії, професійно технічного училища та молодіжних громадських організацій можна було порахувати на пальцях однієї руки.

Також 10 березня у міському будинку культури «Папірник» відбувся святковий концерт, присвячений пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. Учасники художніх колективів району декламували та співали покладену на музику поезію Кобзаря. У концерті взяли участь вчителі та вихованці дитячої музичної школи: дитячий хор, ансамбль бандуристів та народний оркестр народних інструментів. Завершився концерт виставою на основі уривку з драматичної поеми-тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас» у виконанні драматичного колективу «Сучасник» Народного дому смт. Гніздичів.

Під час урочистої програми у фойє будинку культури Жидачівська районна центральна бібліотека експонувала книжки, пов’язані з життям і творчістю Тараса Шевченка. Цікаво, що найстарша книга, яка була представлена, – це збірник поезії Шевченка, датований 1949 роком. Також присутні могли подивитися на рушники із вишитими словами «Заповіту» і портретами великого українця та переглянути фотовиставку викладача Жидачівського професійно-технічного ліцею.

Якщо малу кількість молоді, яка прийшла до пам’ятника Тарасу Шевченкові, можна аргументувати поганою погодою, то урочистості у будинку культури чітко показують низьку громадську активність жидачівських хлопців та дівчат. Більшість глядачів у залі були люди похилого та середнього віку. Не знаю, яке нас чекає майбутнє і з якими поглядами прийде нове покоління українців, та вже сьогодні Шевченківські ідеали «не в моді», між людьми проростає національна байдужість, забуваються вірші поета, припадають порохами книги цього великого українця…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *