Станиця Жидачів Пласту запрошує

23 березня 2013 року у Жидачеві відбудеться презентація організації “ПЛАСТ – Національна Скаутська Організація України”, яка нещодавно відсвяткувала своє 100-ліття.

Пласт – це організація, яка була започаткована ще у 1911 році, коли в голові Олександра Тисовського, простого вчителя природознавства академічної гімназії у Львові, з’явилася ідея забрати молодь із вулиці та зайняти її чимось цікавим і корисним. Таким новим середовищем він вважав Пласт, систему виховання і самовиховання молоді, яка базувалася на основі скаутської методи гартування тіла і духу у гармонії з природою).

Упродовж усієї історії Пласту різні режими забороняли пластову ідею, оскільки вважали її занадто патріотичною і такою, що здатна підірвати чинний устрій. Проте в умовах підпілля, а потім і на еміграції Пласт зберігся, а зі здобуттям Незалежності був відновлений і в Україні.

Чимало видатний людей були тісно переплетені із Пластовою організацією – це Степан Бандера, Роман Шухевич, Микола Лебедь (начальник служби безпеки ОУН-УПА, виходець із селища Нові Стрілища, наш земляк) та ін.

У Жидачеві Пласт існує майже від початку свого відновлення в Україні – з 1991 року, і сьогодні активно презентує себе. Мета залишається такою ж, якою була ще сто років тому: забрати молодь з вулиці та зайняти її цікавим і корисним. Для цього запрошуємо активних людей, незалежно від віку прийти і послухати! А можливо і самому стати частинкою великої історії, адже недарма гасло цьогорічного святкування століття Пласту в Україні – «Будь іскрою – як мрієш бачити багаття»!

Початок зустрічі о 13:00

Місце проведення: приміщення Народного Руху України у Народному Домі

Карта:

Пласт Жидачів

Микола Бовкіт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *