У Жидачівському районі автобусні маршрути озвучать повстанськими піснями

З нагоди відзначення 70-річчя Української повстанської армії у Жидачівському районі автобусні маршрути озвучать патріотичними повстанськими піснями. Про це повідомляє ІА ZIK з посиланням на заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Олега Кізиму.

З його слів, в районі планують широко відзначити ювілей УПА. Зокрема, буде проведено заходи за участю молоді, під час яких вшанують пам’ять 241 тисячі загиблих героїв УПА. Відбудуться урочистості біля пам’ятних знаків «Хрест Заслуги», встановлених на місці важливих подій в історії національно-визвольної боротьби під час підготовки до 70-річчя УПА. Спільними зусиллями райдержадміністрації, районної ради, місцевих рад, представників громадськості району і Львівщини, за підтримки меценатів і спонсорів, на Жидачівщині на даний час урочисто відкрито вже одинадцять пам’ятних знаків «Хрест Заслуги».

Буде належно впорядковано могили загиблих героїв УПА та пам’ятні знаки. Особливий наголос робиться в районі на чуйному ставленні до ветеранів національно-визвольної боротьби. Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації, ветеранам УПА нададуть матеріальну допомогу.

До 70-річчя УПА у Дрогобицькому видавництві «Коло» вийде книга учасника національно-визвольної боротьби Олексія Данилишина «Повстанськими стежками Жидачівщини». У ній на 650 сторінках міститься розповідь про важливі події національно-визвольної боротьби УПА, свідчення очевидців та учасників тих подій, тут вміщено понад 200 фотоматеріалів, схеми розміщення близько 150 повстанських криївок. За словами керівництва видавництва, книга може заслужено претендувати на найкращу книгу в Україні з висвітлення боротьби УПА. Презентація цього унікального видання відбудеться під час святкування ювілею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *