Хочете економити тепло та енергію – держава вам допоможе

Енергоощадність сьогодні є пріоритетною політикою кожної держави. В умовах, коли російський газ став надто дорогим, а газу власного видобутку все ще дуже мало, Україна стала на шлях економії енергоресурсів.

Сьогодні енергетична незалежність держави як ніколи гостро стоїть на порядку денному. Тому ефективне використання енергоресурсів є для нас ключовим завданням на найближчі роки.

Варто зауважити, що витрати енергії для опалення в Україні є у 2 – 3 рази вищими, ніж у країнах Європейського союзу. Простіше кажучи, взимку ми просто гріємо не себе, а повітря за вікном.

Копійка до копійки

Ви не хочете платити великі рахунки за опалення взимку? Старі вікна, двері іхолодні стінизабирають у вас останню копійчину? Із цієї ситуації єдієвий вихід.

У Львівській області із 2006 року успішно діє Програма енергозбереження для населення. Що це за програма і чим вона може бути корисна для людей?

Наприклад, якщо ви вирішили поміняти у своєму домі вікна, двері, утеплити стіни або підлогу, облаштувати автономне опалення або навіть звести новий будинок, який би відповідав сучасним вимогам енергозбереження, але вам бракує на це грошей, то ця програма допоможе вам.

Сьогодні для багатьох людей самотужки зробити свій дім теплим і комфортним є непосильним завданням. Тому доведеться взяти кредит у банку. Тут на допомогу і прийде обласна програма енергозбереження для населення.

Усім позичальникам, які отримали кредит на заходи з енергозбереження, з обласного бюджету відшкодовуються 15% річних у гривнях за рахунок обласної програми енергозбереження для населення. Тобто держава допоможе сплатити вам частину відсотків за кредитом отриманим у банку. Таким чином кредит не так сильно б’є по кишені людей, які вирішили більше не викидати гроші на вітер і ліквідувати усі шпарини, крізь які взимку на вулицю втікало тепло. Такий підхід робить необтяжливим кредит на будь-які енергозберігаючі заходи – від ремонту до нового будівництва.

Варто наголосити, що у Мостиському, Городоцькому, Дрогобицькому районах діють ще й районні програми енергозбереження, які додатково до обласної програми дофінансовують відшкодування ще 10% річних за кредитами, а у Старосамбірському – 7%. Відтак жителі цих районів можуть компенсувати собі аж 25% відсоткової ставки, і більше не мерзнути взимку.

Довідка:

До переліку заходів, витрати на кредитування яких компенсуються, входять утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів, встановлення рекуператорів тепла, встановлення та заміна вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій, встановлення та реконструкція електроопалення за енергозберігаючими технологіями, а також монтаж або ремонт систем опалення, у тому числі альтернативних до природного газу.

В рамках програми також працює довідкова телефонна лінія за номером (032) 299 91 47.

Управління капітального будівництва та енергоощадності ЛОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *