Вечір пам’яті Маркіяна Шашкевича

Не згасайте, ясні зори,
Не вій, вітре, зниз Дністра,
Не темнійте, красні звори,
Днесь, Галиче, честь твоя!

М. Шашкевич

Перші дні листопада багаті на важливі дати в історії України. 1 листопада 1918 року Українські Січові Стрільці на чолі із сотником Дмитром Вітовським взяли під свій контроль всі стратегічно важливі об’єкти міста Львова, яке входило до складу Австро-Угорської імперії та встановили у місті українську владу. Ця подія ввійшла в історію України як Листопадовий чин. Метою цього військового перевороту було встановлення влади української держави, ЗУНР, на теренах західноукраїнських земель. Іншою знаменною датою є 6 листопада, адже в цей день 1811 року народився видатний український письменник та поет, священик та громадський діяч Маркіян Шашкевич.

6 листопада у міському будинку культури “Папірник” відбулися урочистості та святковий концерт із нагоди 93-ї річниці створення Західно Української Народної Республіки(ЗУНР) та 200-річчя з дня народження Маркіяна Шашкевича. Святковий вечір розпочався із винесення державного синьо-жовтого прапору та виконання гімну України. Після цього на сцені виступив голова райдержадміністрації Сергій Коваль, який окреслив історичне значення та важливість Листопадового перевороту в умовах сьогодення. П. Сергій зауважив, що інший переворот здійснив Маркіян Шашкевич, але даний переворот був культурним та став передумовою формування літературної української мови. Згодом із ґрунтовною та цікавою доповіддю про життєвий і творчий шлях Маркіяна Шашкевича виступила методист районного відділу освіти Ольга Прокопів.

Святковий концерт розпочав народний хор «Дністер» із смт. Журавно. Численні учасники колективу, вбрані в український однострій, своїм величним співом змогли створити справді святкову атмосферу у залі та у серцях глядачів. Не залишив байдужими запальні виступи народних танцювальних колективів «Удеч» та «Молодість».

Варто відзначити зворушливий виступ чоловічого вокального квартету народного дому с. Грусятичі.

Під час святкового концерту глядачі мали змогу побачити вокальні виступи народного дому с. Любша, наймолодшої учасниці концерту Ліпковської Ярослави, народного тріо народного дому с. Грусятичі, солістки жидачівської музичної школи Березнюк Анастасії. Неабияк повеселив присутніх гумористичний номер “Заробітчани” у виконанні Марії Шарабури.

Справжній фурор у залі викликав в залі уривок з опери «Запорожець за Дунаєм» у виконанні Ольги Кобринович(у ролі Одарки) та Григорія Вавричина (у ролі Івана Карася). Акторам акомпанував народний оркестр ходорівської дитячої музичної школи.

Останнім акордом святкового концерту був вихід на сцену народного оркестру народних інструментів «Дністрові Зорі» жидачівської дитячої музичної школи.

Під час концерту у фойє МБК “Папірник” була організована тематична виставка про ЗУНР та творчий шлях Маркіяна Шашкевича. На жаль, мені не вдалося побачити дану виставку, оскільки після концерту всі виставкові експонати були забрані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *