В Жидачеві освятили одразу дві фігури Матері Божої

Свято Різдва Пресвятої Богородиці цьогоріч для мешканців міста було особливим. Адже в цей день, 21 вересня, у нашому місті освятили дві нові фігури Матері Божої. Знаковим є те, що в урочистостях взяли участь  священнослужителі із кожного храму міста:  о. Стефан Гарасимів(храм Всіх Святих) , о. Томаш Лябус(костел Успіння Діви Марії), о. Роман Котів(церква Воскресіння Господнього), о. Ігор Марусин(церква святих Бориса і Гліба).

Одна з фігур була встановлена на першому поверсі приміщення Жидачівської ЗОШ №2. “Там стояв пам’ятник Тарасові Шевченку, а тепер замість нього поставили фігуру Матері Божої”,- розповідають два третьокласники.   Причини таких змін школярі-початківці не знали. “Фігуру Матері Божої встановили недавно і тепер будемо мати де молитися. А кожного вівторка там буде служитися Молебень до Пресвятої Богородиці”, охоче розказала семикласниця.

Варто зазначити, що встановлення фігури на території школи – це додаткова відповідальність. Адже, школярів, які за старою звичкою байдуже пробігають повз фігуру Матері Божої,  потрібно навчити як правильно поводитися, щоб облаштований куточок став справді духовним.

Фігура Матері БожоїУ цей же день священнослужителі міста освятили іншу фігуру Матері Божої на території дошкільного навчального закладу  “Барвінок”.  Ініціатором та спонсором встановлення фігури Богородиці є уродженка Жидачева п. Ірина Равлик. Таку офіру жінка зробила перед Богом перебуваючи в Люрді(Франція). Відтоді п. Ірина просила Бога, щоб допоміг знайти місце, де буде встановлена фігура Матері Божої.  І таке місце зайшлося.

Після освячення фігури  о. Степан, звертаючись до п.Ірини, сказав: “Ви кинули добре зерно в добру землю”. Справді, дитячі серця – це найкращий, ще не зіпсутий турботами світу цього “ґрунт” для Божого Слова. Навіть Ісус говорив: “Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство небесне” (Мт 19,14).

Директор дошкільного навчального закладу “Барвінок” Марія Пендзин зауважила, що у дитячому садочку ” виростає майбутнє нашої держави”. Міський голова Левко Володимир у вітальному слові наголосив, що місце для встановлення фігури було вибрано дуже вдало, оскільки щодня, коли батьки вестимуть дітей в садок, то разом зі своїми синочками та донечками будуть молитися до матері Божої.

Під час урочистості вихованців дошкільного навчальний закладу “Барвінок”, вбрані в українські вишиванки,  співали духовні пісні та величали Матір Божу у віршах. В честь свята всім присутнім діткам священники подарували пам’ятні образочки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *