У Жидачеві обговорювали проблеми ВІЛ/СНІДу

16 лютого з ініціативи Жидачівської районної ради відбулося засідання “круглолого столу” на тему “Профілактика ВІЛ/СНІД: об’єктивна ситуація та координація дій“.

Розпочав засідання голова районної ради Ігор Кос, який наголосив на актуальності та важливості порушеної теми та представив присутнім гостей – головного лікаря Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яну Служинську та керівника інформаційно-ресурсного центру при благодійному фонді “Салюс” (м. Львів) Оксану Кристиняк.

Пані Служинська розповіла про тенденції розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу у Львівській області, навела вражаючі статистичні дані про зростання темпів захворюваності як в Україні в цілому, так і у нашій області, розповіла про шляхи інфікування та методи лікування, а також наголосила на необхідності проведення обстежень на ВІЛ.

Представники благодійного фонду “Салюс” презентували свою діяльність, розповіли про програми та тренінги, які проводить фонд, запропонували певні напрямки для подальшої співпраці.

Завідувач кабінету довіри при Жидачівській центральній районній лікарні Галина Гриців охарактеризувала ситуацію із ВІЛ/СНІД захворюваністю у нашому районі. Прикро, але ця проблема не обійшла нас стороною. І якщо вдатися до статистики, то наш район не дуже відстає від середнього показника захворюваності по області.

В обговоренні взяли участь представники охорони здоров’я району, освіти, соціальних служб для молоді та громадські організації.

ЦЕ ВАРТО ЗНАТИ!

  • Отримати консультацію і пройти тест на ВІЛ можна у Львівському обласному центрі з профілактики та бороть зі СНІДом. Тел.: 0-22-75-19-23.
  • Національна лінія телефону довіри з питань ВІЛ/СНІД: 8 800 500 45 10 (безкоштовно, цілодобово). Консультації можливі і через веб-сайт телефону довіри: www.helpme.com.ua .
  • Пройти швидкий тест на ВІЛ можна в “Мобільній амбулаторії” (Львівська область), тел.: 0673222297.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *