Святкова сесія районної ради

24 серпня в честь дня Незалежності України о 12 годині розпочалася святкова сесія районної ради. На сесії були присутні депутати районної ради всіх скликань, депутати обласної та Верховної рад, політично активні мешканці міста.

Політична еліта Жидачева зібралася у актовому залі будинку держадміністрації. Під акомпанемент оркестру народних інструментів Жидачівської дитячої музичної школи депутати разом із гостями заспівали гімн України.

Відкрив та розпочав сесію вітальним словом голова районної ради Ігор Кос. П. Ігор зробив короткий екскурс в історію новітньої незалежної України та зауважив, що хоча й за 20 років незалежності не сформувалася українська політична еліта, яка була б еталоном моральності та сумлінності у служінні державі, проте ця еліта формується із молодого покоління ровесників нашої незалежості.

Голова Жидачівської РДА Сергій Коваль привітав всіх зі святом та зазначив, що хоча багато людей вважає, що Україні немає чим гордитися, але основна наша гордість – це незалежність. Він зазначив, що слів замало, і цю незалежність потрібно наповнювати хорошими справими, чим зараз і займається місцева та центральна влада.

Ігор Осташ, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Канаді, вважає, що основне завдання влади – повернути розчарованому українському народові віру у світле майбутнє. Привітавши всіх зі святом, п.Ігор закликав всіх до самовідданої праці. Потрібно «засукати рукава і працювати».

Всім наболілим з присутніми поділився депутат 1-го та 2-го демократичного скликання районної ради Василь Турчин. Він наголосив, що у 90-х роках не було такого розриву влади від народу. Депутати – це слуги народу, але як таке може бути, щоб слуга жив у 60 разів краще за свого пана? П. Василь звернувся до влади із закликом, щоб вона перестала дбати тільки про себе і повернулася лицем до народу. Адже саме через ті беззаконня, які чинить влада, люди перестали любити Україну!

«Всі негаразди – явище тимчасове… Народ єдиний, незважаючи на всі спроби політиків нас роз’єднати»,- вважає представник «Фронту змін» Василь Ревер.

Уповноважений представник партії «Батьківщина» Площанський Володимир покладає великі надії на підростаюче покоління – шкільну молодь. Також він наголосив, що нам всім потрібно об’єднатися, бо майбутнє України залежить від нашої, спільної мети, дій та координації.

Бурхливими оплесками відреагував зал на привітальний виступ депутата обласної ради Андрія Кота. П. Андрій заперечив, що ми святкуємо 20-тиліття України, оскільки наша держава має за спиною тисячі років своєї історії. Натомість ми святкуємо 20-ти річчя новітньої України. Депутат висловив жаль, що за 20 років незалежності ми не маємо незалежної України, ми залежні від сусідньої Росії, країн Європи, Америки, бандитських кланів. Але ми є нація, яка може похизуватися перед будь-якою європейською нацією і наше майбутнє залежить від нашого усвідомлення власних сил. Закінчив свій виступ п. Андрій словами Митрополита Андрея: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну».

Наступним на сцену для привітання співвітчизників вийшов депутат першого демократичного скликання, поет та перекладач Олександр Дудин, який сказав, що найбільша наша біда – це Верховна Рада і президент, що не в змозі приймати закони, які б працювали на благо народу. П. Олександр звернувся до керівників держави, щоб ті спам’яталися і щоб не було такого розриву між владою і тою біднотою, яка є в Україні.

Представник ВО «Свобода» Андрій Лялька висловив думку, що 20 років помилок таки дали результат. Народилося нове покоління, ровесників незалежності, які змінять щось в Україні. Ситуацію в країні п. Андрій прирівняв до асфальту і трави. Асфальт – це окупаційний режим, який панує в Україні, а трава, що пробивається крізь асфальт, – це є наш корінь, ідея української національності.

Депутат 6-го скликання Богдан Бойчук заохотив говорити про добре, ми маємо державу, прапор, герб, гімн, а це найважливіше. П. Богдан наголосив, що у світі нас ніхто не чекає, навпаки, всі у нас бачать своїх конкурентів, тому не треба скиглити, а тільки віддано працювати, кожен на своєму місці.

Михайло Марків, УНП, виступив зі словами: «Ми є молода нація, яка тільки вчиться демократії… Ми є винуватими у своїх негараздах, ми самі вибирали Верховну раду, Президента… Українці – європейська нація, але, живучи у прагматичному світі, ми повинні самі кувати свою долю.»

Представник партії «За Україну» та депутат 6-го скликання Овсянецька Люба у вітальному слові закликала українців до самовідданої праці та єдності і попросила у молитві до Бога сил, щоб це вдалося здійснити.

Заступник голови Народної просвіти м. Ходорова Роман Чорний наголосив на тому, що найважливішим є те, що наша Україна є! П. Роман поставив перед всіма присутніми запитання, чому нема радості на наших обличчях у найбільше національне свято? Просвітянин вбачає причину в тому, що ми вийшли поранені духом з антигуманного комуністичного суспільства і не зразу зрозуміли, що таке незалежність, що це не відкрита комора, до якої відкритий доступ всім. Також п. Роман зауважив, що всім варто пам’ятати думку Івана Франка, що якщо ми будемо думати лише про ситість, то будемо завжди паралітиками у сходженні на гору своєї незалежності.

У перервах між виступами депутатів на сцені виступали оркестр народних інструментів викладачів Жидачівської дитячої музичної школи і танцювальний колектив «Молодість».

Закінчилася урочиста сесія врученням грамот з нагоди 20-ї річниці незалежної України мешканцям міста, які проявили активну громадську позицію, невтомну працю на ниві розбудови міцної демократичної української держави. Після закінчення сесії районної ради всі присутні долучилися до процесійного покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *