Слава нації – смерть ворогам!

2 жовтня в Жидачеві відбувалися урочистості з нагоди 69 річниці створення Української Повстанської Армії. В рамках святкування вулицями міста пройшла хода слави воїнам УПА, священнослужителі відслужили поминальні панахиди за жертвами репресій, а члени товариства “Пам’ять” показали реконструкцію бою між вояками УПА та військами НКВД.

УПА була створена 14 жовтня 1942 року з метою захисту мирного населення України від німецької окупаційної влади. Щоб вшанувати  цю вагому історичну подію, мешканці міста, представники влади, священики, ветерани національно-визвольної боротьби та одягнені у військову форму воїнів Української Повстанської Армії  активісти товариства “Пам’ять” зібралися на марш Слави УПА на площі Свободи. Попереду колони хлопці на конях везли державний прапор України та червоно-чорний стяг УПА, за ними представники молоді несли великий синьо-жовтий прапор.   Відтак всі учасники маршу під звуки духового оркестру вирушили до Хреста пам’яті жертв політичних репресій, де священнослужителі храму св. Воскресіння Господнього о. Василь Юрів, о. Ярослав Турик та о. Роман Котів відслужили поминальну панахиду за всіх невинно закатованих людей.

Далі  колона із вигуками “Бандера, Шухевич – герої України”, “Слава нації – смерть ворогам” рушила на Замкову гору до меморіалу “Борцям за волю України”. Тут священики та всі присутні помолилися за упокій душ всіх жертв сталінських репресій 1940-1950 рр., а учасники товариства “Пам’ять” вшанували загиблих трьохразовою сальвою.

Урочистості продовжилися біля будинку райдержадміністрації, де  перед присутніми виступили голова районної ради Ігор Кос, голова райдержадміністрації Сергій Коваль, міський голова Жидачева Володимир Левко, багатолітній політв’язень та учасник національно-визвольних змагань Олексій Данилишин, член товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Володимир Гаврон.

Згодом в рамках святкування 69 річниці створення УПА члени товариства  «Пам’ять» показали реконструкцію подій другої світової війни, зокрема бою між бійцями Української Повстанської Армії та підрозділами військ НКВД. Бій відбувався у сквері біля райдержадміністрації.

Перші події відбувалися неподалік імпровізованої сільської хати, в якій повстанці викопали криївку та переховували там поранених солдатів. Та незабаром за доносом сексота Панька саме до цієї хати вдираються із обшуком енкаведисти. Знайшовши пораненого бійця УПА, більшовики його одразу розстріляли.

Потім було показано бій упівців із енкаведистами та перемогу перших. Після закінчення бою бійці УПА зірвали червоний прапор зі штабу НКВД, а загиблих побратимів вшанували пострілами з рушниць. Під час реконструкції бою глядачі побачили історичні факти знущань  совєтських спецслужб над мирним населенням і жорстокі допити людей, які були запідозрені у зв’язках із УПА.

Як розповів член товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Володимир Гаврон, спершу товариство займалося перезахороненням воїнів, які були вбиті та поховані в лісі, біля дороги чи в інших місцях. Згодом під час перепоховання члени товариства почали одягалися у військові форми часів другої світової війни та салютувати із зброї. Після цього виникла ідея реконструкція таких боїв. П. Володимир, наголосив, що, на жаль, молоді люди не завжди розуміють, що відбувається, і регочуться, коли чують, як лаються енкаведисти. Володимир Гаврон вважає, що такі військово-історичні дійства потрібно показувати, бо це один із способів  достукатися до свідомості людей.

http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?marsh_slavi_upa_proyshov_lvovom&objectId=1087041

3 thoughts on “Слава нації – смерть ворогам!

  1. І справді такого дійства Жидачів ще не бачив.Я сам не очікував таке побачити.Марш по місту з такою кількістю військових реконструкторів.Про таке я чув у Львові,але ж ніяк не очікував побачити у нашому місті.Добру справу роблять хлопці,а військово театралізоване дійство,мене занурило в спогади і розповіді старших від мене людей. Наші діти мають кого наслідувати.Бо нашу молодь треба виховувати на своїх героях,а не на героїчних прикладах інших держав.Історія нашої держави була дуже героїчною і важкою і в однлчас трагічною у 20 столітті.Ми повинні бути гордими за наших дідів і прадідів,що не схилили свої голови перед державами агресорами Австро-Угорщиною,Польщею,фашистською Німеччиною і Росією. Слава Україні!!!

  2. Как можно быть такими. Ваші діти будут несчастными если пойдут по вашим стопам. Теперь я понимаю почему я ненавижу жидачив, хотя приходится там часто бывать.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *