Збережи минуле, але подбай про сьогодення

18 березня Жидачівська міська рада ініціювала круглий стіл, на який було запрошено депутатів, посадовців, громадських діячів,  та науковців. Метою скликання круглого столу стало вирішення питання про збереження історичних пам’яток Жидачівщини. Зокрема, збереження залишків древніх городищ, що розташовувалися у районі гори Базиївка.

Як відомо, на даній горі прихильники екстремальних видів велоспорту побудували трасу, на якій вже два роки проводилися всеукраїнські змагання зі слоупстайлу. Успіх минулорічних змагань та набутий досвід дав сподівання на проведення не тільки всеукраїнських, але й міжнародних змагань. Та історики вщент розбили всі надії.

Згідно результатів розкопок, які проводили науковці історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка неподалік від збудованої траси археологи знайшли залишки древніх городищ та поховань часів Першої світової війни. Крім того, гора Базиївка відноситься до історичних пам’яток національного значення, тому будь-які земельні роботи на її території проводити заборонено.

Ситуації неоднозначна. Звісно, потрібно поважати й зберігати історичні пам’ятки Жидачівщини, але не потрібно забувати і про сьогодення! Адже саме ця траса – це результат 4-х річної праці багатьох прихильників екстремального велоспорту Жидачева. Вона стала місцем активного та здорового відпочинку молоді.

Будемо сподіватися, що міська влада з розумінням поставиться до захоплення молоді та знайде вихід, як не обмежувати свободу проведення вільного часу молоді одними барами та генделиками, яких в місті останнім часом більш, як достатньо!

3 thoughts on “Збережи минуле, але подбай про сьогодення

  1. шось мені не сильно віриться шо там будуть далі розкопувати і шукати ше якісь історичні “реліквії”.
    як на мене дальше тих заявочок ніц не рушиться!!!!

    просто минулого літа молоді студентки приїхали практику відробити 🙂

  2. Цілком можливо, що ніхто не буде досліджувати дану територію найближчим часом. Археологи своє діло зробити – заборонили як добудовувати трасу, так і кататися на ній з розрахунку на те, що десь, колись і хтось візьметься за це.

  3. я думаю,що у кожній справі можна знайти або альтернативу, або хоча б маленький компроміс. просто важливо визначитись, Жидачів – місто-музей? чи Жидачів – місто фестивального руху і молоді?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *