Всесвітній День дій на захист клімату

10 жовтня 2010 року у більшості країнах світу, відбулися акції до всесвітнього Дня дій на захист клімату. Засновниками даної глобальної ініціативи є активісти організації 350.org.

Головною метою акції є привернути увагу політичних лідерів та громадськості до проблеми глобального потепління на нашій планеті. Останні дослідження авторитетних вчених свідчать – якщо концентрація вуглецю  в атмосфері залишатиметься вище ніж 350 мільйонних часток, наша планета вже не зможе лишатися такою, якою вона є зараз, такою, на якій розвинулась і існує сучасна людська цивілізація. Сьогодні його концентрація знаходиться на рівні 383-390 мільйонних часток. Ось чому арктичний льодовий шар тане, посуха поширюється по планеті; такі хвороби, як лихоманка денге і малярія з’являються в місцях, де їх раніш ніколи не було.

Чим небезпечне глобальне потепління для України?

Хоча, на перший погляд здається, що зміни клімату України не дуже стосуються, оскільки ми країна не острівна і не під льодовиком, однак кліматичні зміни вплинуть і на Україну – і доволі серйозно.

Нині прогнозують перерозподіл вологи на території України – це означає, що південна і центральна частини країни, де є родючі чорноземи і де зараз базується аграрна промисловість, будуть висихати, там підвищуватиметься температура, вологість буде нижчою. На противагу цьому на заході, де і зараз волога підвищена і постійно відбуваються паводки, рівень вологості зростатиме ще більше.

Окрім того, можуть постраждати гірськолижні курорти в Криму, тому що через підвищення температури взимку там не буде достатньо снігу. За іншими прогнозами, на території України з’являться нехарактерні представники флори і фауни. Вже зараз, приміром, можна спостерігати сарану, яка школить сільському господарству.

Також через підняття температури можливі спалахи інфекційних захворювань – таких, як тропічні лихоманки, малярія і холера.

Акції до Дня дій на захист клімату

В Україні до акції приєдналися активісти як із обласних, так і з районних центрів. У києві у різних храмах пройшли Богослужіння, які очолили голова Української греко-католицької церкви Любомир Гузар, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, голова Духовного управління мусульман України Шейч Ахмед Тамім. У Львові пройшов вело парад.

У місті Жидачеві напередодні Дня дій на захист клімату 8.10.10р. відбулася закладка нового парку в межах екологічної мережі біля гори Базиївки в районі стадіону «Авангард». Дана акція була ініційована громадською організацією “Еко-довкілля” спільно з Жидачівською міською радою. До посадки парку долучилися учні місцевих шкіл, члени гуртка “Екос” Центру творчості для дітей та молоді, активісти громадських організацій “Еко-довкілля” та “Удечівна“, а також мешканці міста.

Джерела:
http://350.org
http://ua.korrespondent.net/bbc/1124987-u-kievi-stali-na-zahist-klimatu
http://www.zhydachiv.lviv.ua/

2 thoughts on “Всесвітній День дій на захист клімату

  1. закінчення відео ролику мене поразило – уфект битого скла – вселяє надію, що хоча б третина тих садженців проросте.
    такі заходи завжди піднімали настрій 🙂

  2. закінчення відео ролику мене поразило – уфект битого скла – вселяє надію, що хоча б третина тих садженців проросте.

    OKO, також звернув на це увагу:), але сподіваюся на те, що відео монтували не професіонали, тому це можна пробачити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *