
Студія журналісти Центру творчості для дітей та молоді м. Жидачева вирішила взяти участь у 7-му конкурсі учнівських історичних проектів «СЛІДАМИ ІСТОРІЇ», що проводить Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «НОВА ДОБА» у рамках міжнародної програми молодіжних історичних конкурсів «EUSTORY».
Ми вибрали не дуже легку тему, але цікаву. Зараз проводимо інтерв’ю зі своїми дідусями та бабусями, вчителями історії , громадськістю, вивчаємо підшивки газет, спостерігаємо як змінився дизайн нашої районної газети за такий великий період часу.
А може у Вас збереглися ще кілька номерів чи “Червоної зірки” , чи “Радянського шляху” – приносьте до нас. Напишемо разом історію нашої місцевої преси.
Автор: Антонівна
Ми вибрали не дуже легку тему, але цікаву. Зараз проводимо інтерв”ю зі своїми дідусями та бабусями, вчителями історії , громадськістю, вивчаємо підшивки газет, спостерігаємо як змінився дизайн нашої районної газети за такий великий період часу. А може у Вас збереглися ще кілька номерів чи “Червоної зірки” , чи “Радянського шляху” – приносьте до нас. Разом напишемо історію нашої місцевої преси.
1910 рік
Памятник А.С. Пушкину в галицко-русской деревне
По сообщению Львовского Русского Слова, на днях состоялось открытие памятника А.С. Пушкину в деревне Заболотовцах, Жидачевского уезда. Памятник сооружен из одного твердого камня и изображает поэта, читающим книгу. Фигура поэта – в натуральную величину. Пьедестал очень высок.
Поставили памятник крестьяне по почину местного священника о. Иоанна Савюка. Памятник находится в саду около здания читальни.
Исполняются слова поэта:
«Слух обо мне пройдет по всей Руси великой».
“То есть кто башляет то и главной” – в нашем монументально финансово дермократичном устрой нет ничего святого – т е опиум енто слава для правлящих и “Новий” вентом сиграл свою ендократическую роль … Вам це неприэмно тому я це пікреслю на москалькому говорі!