Святкування Дня міста

Три дні поспіль древній Жидачів,  перша письмова згадка про який датується 1164 роком, святкував День Міста. Офіційно цей день святкують на Різдво Пресвятої Богородиці. Але урочистості з цієї нагоди було перенесено на вихідні дні.

Святкові заходи розпочалися із привітання міського голови Михайла Щуйка та покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.

На стадіоні „Авангард” проходив турнір із мініфутболу. Біля адмінбудинку юні спортсмени показували свою майстерність у їзді на велосипеді та роликах, а юні мешканці міста взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті.

Честь своїх шкіл учні відстоювали на козацьких забавах, перемогу у яких здобули учні гімназії ім. О. Партицького. Всі команди були нагороджені кубками, а кожен з учасників отримав пам’ятний подарунок.

До уваги мешканців та гостей міста були представлені виставки робіт працівників та вихованців міських установ і робіт учасників пленеру „Місто очима юних”, виставка народного ткацтва Жидачівщини І половини ХХ ст., виставки робіт місцевих художників та фотографів-аматорів.

Продовжилися святкування о 15:00 на літньому майданчику у сквері. Представник Львівської ОДА привітала всіх зі святом та вручила заступнику міського голови Жидачева В. Янклевич Почесну грамоту облдержадміністрації. Перед присутніми із привітальним словом виступили керівники міста. Після цього розпочався святковий концерт за участю танцювальних, вокальних та інструментальних колективів як з міста Жидачева, так і з інших міст.

Завершилося святкування 20 вересня зустріччю “за круглим столом” на тему “Жидачів майбутнього: досвід партнерів з Польщі та Латвії зі збереження та відродження культурної спадщини”.  На зустрічі були присутні представники Міської Адміністрації та Районної ради, гості із міст- партнерів з Польщі та Латвії, молодь міста, науковці із Львівського національного університету імені Івана Франка та  Національного університету “Львівська політехніка”, які займаються дослідженням культурної спадщини міста Жидачева.

9 thoughts on “Святкування Дня міста

 1. мені сподобалась виставка (особливо ляльки-мотанки), “козацькі розваги”(правда , призи тут були, мало сказати ,що дуже скромні). також віддаю шану артистам, які у таку плаксиву погоду старались подарувати радість людям. хочеться побільше фото дітей та старших людей…

 2. Деякі експонати виставки були дуже гарними. Жаль, що так скоро забрали стенди через дощ…

  хочеться побільше фото дітей та старших людей…

  Спробую врахувати побажання наступного разу.

 3. краще сказати “Романіви(їх 2) “+”

 4. а мені не сподобалось чого не було року…. так файно минулого року було від РОКу))))
  та виставки і тоті вс штуки ,то добре. але то вже якось одноманітно… тим бліьше що товсьо було і день незалежності. повністю програма повторена. плюс те, що влада на 10 хвилині поперлась до акера у “літнє”( чи тимчасове будівництво, як вони назвиають) КАхфе… бо на їх дощ падав

 5. плюс те, що влада на 10 хвилині поперлась до акера у “літнє”( чи тимчасове будівництво, як вони назвиають) КАхфе… бо на їх дощ падав

  Влада такі ж самі люди, як ми з Вами. На них також паде дощ і їм також хочеться посидіти в кафе. Нічого поганого в цьому нема.

 6. Ivan
  то всьо для галочки в щоденнику, а не для народу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *