Святкування дня Конституції України

27 червня у приміщенні Міського будинку культури відбулася урочиста академія з нагоди Дня Конституції України. Перед присутніми виступили очільники місцевої влади: голова Жидачівської Райдержадміністрації Коваль Сергій Федорович та голова Жидачівської районної ради Баліцкий Роман Михайлович.

У своєму виступі Сергій Федорович зазначив, що Україна має давні традиції святкування Дня Конституції. Ще Коституція Пилипа Орлика 1710 року була на той час найдемократичнішою в Європі. Коституція 1996р. складалася не просто: сотні вчених, політичних та громадських організації працювали над її створенням. Недаремно ніч прийняння коституції України назвали Конституційною.

Голова Жидачівської Райдержадміністрації наголосив на тому, що основний Закон України має багатий зміст, але потрібно, щоб статті відповідали бажанням людей. Для цього їх потрібно наповнити реальним змістом, щоб люди відчували, що Конституція працює на них. Є багато ідей про реформи та інші зміни Конституції. Але основним є дотримання вже існуючих статтей. Конституцію потрібно допрацьовувати, але без політичної “тріскотні”, а тихо, виважено, мудро.

Сергій Федорович побажав всім змін на краще та щоб у 2011 році ми могли сказати, що Конституція наповнилася більш реальним життєвим змістом.

Баліцкий Роман Михайлович погодився із головою Жидачівської Райдержадміністрації в тому, що Конституція цінна, коли вона працює. Практика реалізації реформ політичними режимами показали, що Конституція не може забезпечити спокійне проживння українців на своїй землі. Зокрема, в Севастополі немає жодного українського радіо. Ми повинні поважати національні меншини, але найперше повинні захищати свої права, як титульної нації.

Голова Жидачівської районної ради підкреслив, що жоден закон не працює, якщо цього не хоче народ. На жаль, на 14 році Конституція не повністю працює. Конституція, як юридичний документ буде цінною лише тоді, коли вона буде служити українському народу.

Наприкінці свого виступу Роман Михайлович закликав всіх пильнувати та наповнювати Конституцію, щоб вона служила Українській нації.

Під час урочистої академії на сцені виступили художні колективи Жидачівського району, зокрема хор “Дністер” (смт. Журавно), тріо бандуристок “Мальви” (м. Ходорів), Народний ансамбль “Молодість” Жидачівського Народного дому, сестри Скиби Народного дому с. Кологори, вокальний ансамбль “Ромашка” з м. Ходорова, Народний фолькльорний колектив “Юшківчанка” (с. Юшківці), сімейний дует Ірини та Марії Пирогів (смт. Гніздичів), бандуристка Уляна Абрамів, Народний чоловічий ансамбль “Діброва” (м.Ходорів). Закінчилися урочистості виступом Народного вокального ансамблю “Лілея“, який виконав пісню “Україна є, Україна буде!”.

3 thoughts on “Святкування дня Конституції України

  1. 27 червня у приміщенні Міського будинку культури відбулася урочиста академія з нагоди Дня Конституції України.

    цікаво… хіба не можна проводити святкування в сам день свята, а саме 28(!) червня. Для чого ж тоді державне свято – вихідний день?

  2. Для чого ж тоді державне свято – вихідний день?

    для того, щоб нарід валив на город, або бухав.

  3. для того, щоб нарід валив на город, або бухав

    виходить, що так… і в цьому вся наша проблема – про яке майбутнє можна говорити, коли багато людей самі ще, здається, не усвідомили і не цінують того, що вибороли попередники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *