Страсна П’ятниця

Мабуть, саме цей день є єдиним днем у році, коли замовкає музика вечірніх дискотек, прикриваються двері барів та забігайлівок, а молодь ввечері збирається у храмах.

Вечірній Жидачів незвично велелюдний. Жителі цілими сім’ями йдуть до церков міста: одні хочуть віддати данину традиціям, інші – поклонитися Богові, який лежить у гробі.

Велика п’ятниця ( Страсна п’ятниця) – п’ятниця Страсного тижня, який присвячений спогадам хресної смерті Ісуса Христа, зняттю з хреста Його тіла і поховання. Цей день є найскорботнішим днем у році, оскільки саме у пятницю, напередодні свята Пасхи, розіп’яли Ісуса Христа.

Страсна п’ятниця – це єдиний день в році, коли не правиться Служба Божа, є лише Вечірня з винесенням Плащаниці. Плащаниця символізує те полотно, у якому було завинуте мертве Тіло Христа Господа, коли Його покладено до гробу. Після Воскресіння на полотні залишився відбиток Його Образу, який утворився, як дослідили учені, шляхом великого випромінювання.

Плащаницю тричі обносять навколо церкви та наприкінці вечірньої виносять з вівтаря на середину храму, де вона залишається на поклоніння мирянам аж до пасхальної літургії. Божий гріб прикрашають квітами і лампадками, за ним ставлять хрест без Розп’яття з полотном. Віруючі приступають до Св. Плащаниці і побожно її цілують.

Коло Плащаниці є звичай виставляти варту з молодих хлопців або старших людей, які стоять Божого Гробу протягом п’ятниці та суботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *