Прогнози щодо весняного паводку

Згідно прогнозів Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій у 2010 році в Україні очікуються паводки середнього та вище середнього рівнів.

Глава МНС Володимир Шандра заявив, що проблеми можуть бут пов’язані із самовільно побудованими будинками поблизу річок, а також недоробками місцевих комунальних служб, наприклад, засмічення водостоків та зливових каналізацій. При цьому, за словами В. Шандри, рівень води буде залежати від обсягу опадів та швидкості танення снігу.

Міністр заспокоїв, що його відомство готове до подолання можливих наслідків паводку. “Можу сказати, що країна до середнього та вище середнього паводка готова” – сказав він.

Глава МНС додав, що МНС України відпрацював можливості взаємодії з рятувальниками Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини, Білорусі та веде постійний обмін відповідною інформацією з колегами.

За інформацією міністра, в цілому в Україні рівень вологи, накопиченої в сніговому покриві, в середньому в 2-3 рази вище норми, однак надію на уникнення негативних наслідків після танення снігу дає малий і середній рівень вологи в грунті і незначне його промерзання .

Та жителям міста Жидачева варто бути обережними та готовими до підняття рівня води у річках Стрий на Дністер. Не даремно перша згадка про Жидачів датується 1164 роком, та пов’язана із загибеллю 300 чоловік з купецького каравану поблизу міста під час повені.

Перші тривожні знаки наближення “великої води” можна побачити на фото нижче:

One thought on “Прогнози щодо весняного паводку

  1. “незначне його промерзання”
    як на мене таких морозів вже давно не було і грунт встиг добряче промерзнути, тому швидке поглинання вологи грунтом не буде таким швидким як вважає МНС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *