Перші священичі свячення у м. Жидачеві

12 вересня у храмі Воскресіння Господнього відбулися священичі свячення. На Архиєрейську Божественну літургію, яку очолив Преосвященніший Владика Тарас (Сеньків) зібралося чимало вірних та гостей міста. Кандидатом до свячень був д-н Роман Котів, який після здобуття богословських студій та проходження дияконської практики приймав сан священства.

Таїнство Священства, як і інші таїнства, має дві сторони: зовнішню і внутрішню. Зовнішньою стороною таїнства є рукопокладення з молитвою. Використання рукопокладення як символу благословення і передачі іншому влади, отриманої від Бога, зустрічається як в Старому, так і в Новому Завітах. Святі апостоли, отримавши владу від Самого Ісуса Христа, передавали її своїм наступникам саме через рукопокладення. Внутрішній бік таїнства Священства – це благодать Святого Духа, яка сходить на особу, що висвячується у сан священика.

Рукопокладання о. Романа відбувалося згідно церковних приписів на літургії після Великого входу. Рукоположений став на обидва коліна перед престолом і під час цього Владика прочитав таїнозвершувальну молитву та одягнув рукоположеного новоієрея у священицькі убрання: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон. Після цього о. Роман став до престола і далі з усіма священиками відправляв Божественну Літургію.

Звертаючись до нововисвяченного священика о. Романа, Преосвященніший Владика Тарас заохотив його до відданої праці і служіння Богу і людям, бути добрим прикладом для інших та провадити повірених йому людей до святості. У свою чергу о. Роман подякував Владиці, отцям – співслужителям, своїй родині та всім людям, які допомогли йому стати на цю нелегку дорогу священства.

Після закінчення богослужіння Преосвященніший Владика Тарас вручив пам’ятні образочки та поблагословив всіх парафіян.

19 вересня у церкві Воскресіння Господнього о. Роман відслужить свою першу літургію та уділить благословення всім мирянам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *