Освячення храму свв. Бориса та Гліба

Минулої неділі, 8 червня, в день вшанування пам’яті святих страстотерпців Бориса і Гліба, в місті Жидачеві було освячено нову церкву свв. Бориса і Гліба. Будівництво цього храму  було розпочато 16 травня 2009 року. Минуло трохи більше року, як храм прийняв перших мирян.

Багато вірних не тільки міста Жидачева, але і навколишніх міст та сіл зустрічали Преосвященнішого Владику Тараса Сеньківа, Апостольського Адміністратора Стрийської єпархії УГКЦ. Парафіяльний священик о. Андрій та о. декан Василь Юрів разом з місцевими дітьми зустріли владику за старим звичаєм – хлібом та сіллю.

Чин посвячення храму відбувався згідно літургійних приписів: спочатку Владика освятив престіл, обмивши його водою, згодом вином, а потім жертовник омили рожевою водою та помазали миром. У престіл також були вкладені мощі, які залили спеціально для цього приготованою воскомастикою.

Як кульмінація усього свята відбулася багатолюдна Архієрейська Служба Божа. Звертаючись до присутніх під час проповіді, Преосвященніший Владика Тарас зауважив, що найкращою прикрасою храму є люди та побажав, щоб новоосвячений храм був не просто архітектурною пам’яткою, а став живим символом міцної віри парафіян.

Після літургії Преосвященніший єпископ Тарас подякував всім жертводавцям та нагородив подячною грамотою місцевого підприємця, який спонсорував дерев’яні конструкції храму та будівельні матеріали.

Після урочистої частини та архиєрейської служби Божої гості та мешканці міста мали можливість продовжити святкування храмового празнику на концерті за участю танцювальних, інструментальних та вокальних колективів Жидачівщини.

2 thoughts on “Освячення храму свв. Бориса та Гліба

  1. а де людські фотки церкви а то з наведених тільки ксьондзів видко, а церкви самої ні.

    давай фотки!!!

  2. нічо нічо, скоро будуть фотки самої церкви, але в окремому розділі разом з історією парафії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *