Кількість стихійних сміттєзвалищ збільшується

Після танення снігу для мешканців та гостей міста у “всій красі” постають засмічені вулиці і провулки, людські городи, яри і рівчаки, канави обабіч вулиць. У той час, коли з такою проблемою комунальні служби та мешканці міста справляються та частково ліквідовують її, то проти стихійних сміттєзвалищ вони безсилі.

Нині чомусь усі мовчазно спостерігають за тими неподобствами, що здійснюють недбайливі господарі. Сміття, пластикові пляшки, побутові відходи часто викидають на стихійні сміттєзвалища.

Зокрема вздовж дороги в районі стадіону Авангард, біля підніжжя гори Базиївка, яке  відноситься до історичних пам’яток національного значення, можна побачити великі купи сміття. Небезпека полягає у тому, що при піднятті рівня води у річці Стрий територія сміттєзвалища може бути затоплена, все сміття  буде рознесене вздовж гирла річки.

Інше сміттєзвалище утворилося зовсім не на окраїнах міста, а на території Жидачівської районної лікарні. Порожні пляшки, поліетиленові пакети вітром розносяться по усій території яблуневого саду, який знаходиться на території лікарні. Схоже, що цього смітника не помічає ні міська державна санітарно-епідеміологічна служба, ні керівництво лікувального закладу.

Вважаю, що треба усім разом братись за наведення порядку у нашому місті, з розумінням ставитися до природних ресурсів нашого краю та берегти їх. А відповідним службам необхідно посилити боротьбу зі сміттєвим свавіллям, контролювати території звалищ, а порушників санітарних норм притягати до адміністративної відповідальності.

16 thoughts on “Кількість стихійних сміттєзвалищ збільшується

 1. от, хороша тема!!!
  хай би краще міська рада зайнялася нею, а ніж вирішувати, чи закривати трасу роверистів для розкопок, чи не!!!!
  сам неодноразово бачив як мешканці міста вночі вивозять сміття в район Трьох гір і скидають його прямо біля атодрому!!!
  поки не встановлять належних штрафів за таке, доти всім буде однаково, де скидати сміття і буде діяти правило – “де всі, там і я скину”!!!
  було б непогано порушників притягувати до громадських робіт за порушення, хай би знали як то легко прибирати!!!

 2. Проблема в байдужості людей, які засмічують місто. Якщо ніхто не забороняє, значить можна – мабуть за таким принципом вони міркують. Банальна табличка “Штраф 200 грн” відлякає як не всіх, то 50% охочих викинути сміття точно!
  Часто буває, що перехожі засмічують ділянки землі, що знаходяться вздовж дороги. Власники таких ділянок все зібране сміття викидають на узбіччя дороги. Не дивно, що комунальники зі всім не справляються.

 3. Пропоную вихід із ситуації!

  Скористатись досвідом мешканців міста Кіровограда, де така ідея успішно реалізовується. Суть полягає в наступному:

  1. на місці стихійного звалища зафіксувати порушника;

  2. не збентеживши його прослідкувати місце його проживання;

  3. зібрати сміття, залишене порушником, і не тільки ним;

  4. повернути сміття його власнику шляхом вивезення знайденого на подвір’я чи на сходову клітку перед входом у квартиру порушника;

  5. залишити на місці повернення записку з написом: “І ТАК БУДЕ З КОЖНИМ”;

  6. про кожний проведений епізод акції звітувати на цьому сайті, викриваючи поіменно зафіксованих порушників;

  7. з метою реалізації вищевикладених пунктів створити оперативну бригаду з добровольців, яким не байдужа чистота міста.

  До слова: у Кіровограді подібна акція проводиться під егідою міської ради…

 4. не байдужий, надто трудоємкий спосіб вирішення проблеми, який нагадує двох сусідів, які через ніч перекидають каміння з одного городу на інший.
  Є більш простий і цивілізований спосіб, а саме штраф, який за порушення правил благо устрою сягає 340-1360 гривень. Кілька оштрафованих громадян відіб’є бажання викидати сміття на стихійні смітники всьому місту!

 5. а мені описаний не байдужим метод більше подобається =)

 6. не погоджуюсь з Андрієм:

  оскільки напис про штраф на наших мешканців міста діє так само як написи на парканах, тобто ніяк.

  шоб накласти штраф треба розбудити бажання у відповідного чиновника, написати мокулатури пару аркушів, вручити постанову про накладення штрафу порушнику, яку він одразу ж на тому самому місці викине.

  Я навіть вже не кажу про стягнення штрафу з порушника, який скаже: “я не маю грошей – робіть зі мною шо хочете” або “та я за світло вже 10 років не платив, а ви мені тут якісь штраф тулите”…

  одним словом, якщо ж раптом і вдасться через два роки стягнути той штраф то на тому місці де викинули обгортку від цукерки вже буде звалище((

  підсумок:
  штрафи для цивілізованого суспільства, де виконуються закони, а не для Ж, тому пропоную підтримати ідею з поверненням сміття власникам і провести акцію: “ВИ ЩЕ ВИКИДАЄТЕ? – МИ ЙДЕМО ДО ВАС.”

  Андрій, штрафи то шлях чиновницької бюрократії без видимих результатів, а повернення сміття це результат вже і зараз + мегареклама на рівні “баба бабі сказала” ) чекаю підтримки.

 7. Я пропонував не писати, а штрафувати! І по тому ж принципу “баба бабі сказала” вістка рознесеться по всьому місту.

  Але, в принципі, із коментарем , написаним вище, погоджуюся…
  Наших лінивих чиновників, яким те сміття “до лямпочки”, важко буде переконати когось штрафувати. Народний метод “І так буде з кожним” серйозної підтримки влади не потребує, а тому є практично дієвішим.

 8. о. класно. цікаво побаити реакцію місцевих “олігархів2,що викидають сміття біля клубу. “Вм ще викидаєте? тоді ми до вас… о…

 9. кожен/ну майже/ходить до церкви і говорить…правда про це на мою думку жодна людина про це не сказала!!!Виходь і прямо ж там викидує пачку із сигарет …
  Почни з себе,я почав ще в 2000 році в Голандії!
  Є 2 методи:1-церква мала б вівцям говорити
  2-шибенниці, які ставили німці під час війни,історія почута мною-101% дієвості!!!
  Інших методів небуде придумано до кінця світу!

 10. катаюсь на ровері у Львові на Вульках і на одній із трас за деревои якесь бидло мішок шкла віконного викинула на стежку,правда організатори змагань їх відсунула в стороную. Таких прикладів безліч…!!!
  А,забув ще один метод є -як на сході-за перший раз відрубати ладонь…ну і по порядку!
  На цьому все-пардон дуже накипіло!

 11. mandriy722,“Это же не наш метод”

  Хоча методи і дієві, але надто радикальні.

 12. ше не одному поколінню тре буде обрубувати руки шоб то толком дійшло…

 13. Бачу те питання ніяк не рухається!!!
  сьогодні їхав на город за стадіоном, якраз одні, ніби, порядні люди викинувши сміття збиралися домів. запамятав номер машити, але думаю толку з того “0”.

 14. Всі чекають нового керівництва міста… Поточне керівництво не виняток!

 15. Як можна боротися зі сміттям, коли в місті рідко зустрінеш смітник. Особливо біля базару, в парку.. Чому б не поставити ящик чи контейнер на березі річки /на пляжі/, в комс.парку, біля комсомольского озера,тоді коли народ починає відпочитвати на природі. Порядні несуть все сміття додому, а інші там і скидують.Комунальник взагалі не переймаються цим питанням. В ньому і живуть.Були колись суботники навесні, то чому б не запровадити їх і зараз. Повиганяти дітей зі школи, ліцею хоча біля цього ж озера повизбирувати пластик, який плаватиме в цьому ж озері, а ми на вихідні цим пейзажем милуємося. Бо більше як тут нема і де погуляти з дітьми чи подихати повітрям…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *