Інтерв’ю з міським головою Жидачева Левком Володимиром Семеновичом

Минулого тижня ми мали можливість поспілкуватися та задати кілька питань новому міському голові Жидачева. Тож пропонуємо вашій увазі інтерв’ю із Левком Володимиром Семеновичом.

– П. Володимире, які будуть Ваші перші кроки на посаді міського голови? Що Ви плануєте зробити і які потреби міста, на Вашу думку, потребують негайного вирішення?

– Не те, що я планую, я вже тиждень ці кроки роблю. Потрібно було вирішити організаційні питання, пов’язані з виконанням закону про місцеве самоврядування України, і це було зроблено. Проведено два пленарних засідання, на яких було обрано новий склад виконкому, заступників голови міської ради, створено профільні комісії із числа депутатів та вирішені інші організаційні питання. Паралельно з вирішенням цих питань протягом тижня я працював разом з іншими разом з іншими організаціями, зокрема керівниками комунальних підприємств міста, над втіленням того, що я обіцяв мешканцям міста перед виборами. На передвибочих дебатах я конкретно окреслив, що і в які терміни буде зроблено, і вже зараз ми працюємо у цьому напрямку. Зокрема, я зазначав, що комунальні підприємства міста перебувають у важкому фінансово-економічному стані, вони, фактично, неспроможні виконати те, що повинні виконувати. Якщо сьогодні міське виробниче управління комунального господарства абсолютно не має необхідної техніки навіть для того, щоб забезпечити збір та вивезення сміття, якщо техніка, яка є у розпорядженні цього підприємства не готова до роботи в зимових умовах, якщо сьогодні там не виплачується заробітна плата ще вересня місяця і існує багато інших проблем, то чи можемо ми очікувати того, що місто буде чистіше і снігові замети не будуть перешкоджати рухові вулицями міста? Тому доводилося приймати рішення, що де і як робити. Але це все деталі проблеми, але і вони вирішуються.

– Ви згадали про сміттєзбирання. На сайті ми уже раніше згадували про такі проблеми міста, як стихійні сміттєзвалища, зокрема на околицях історичної пам’ятки державного значення – гори Базиївки та на території Жидачівскої центральної районної лікарні. Автобусна станція також перебуває у жахливому стані. Чи Ви знаєте про ці проблеми і яке вирішення Ви бачите?

–  І про ці і про багато інших проблем я знаю. Якби ми почали перелічувати проблеми, що пов’язані із благоустроєм, екологією, зокрема сміттєзбираням, вивезенням, а про утилізацію і мови сьогодні не може йти – ми би говорили півдня. Але від цього місто чистіше не було б. Є речі, які потрібно робити вже. І якщо ми їх сьогодні не зробимо, то завтра те, що є у тих місцях, які Ви згадали і у багатьох інших, буде на вулицях та парках нашого міста. Бо з тою технікою, що зараз маємо, нема чим це сміття вивезти. Тому в першу чергу намагаємося навести лад у центрі міста, використовуючи ту техніку, яка в нас є.

Що стосується околиць, то тут треба вирішити багато інших питань. Сказати, що ми до весни позбудемся тих всіх смітників – то не реально, але те, що їх буде менше і буде наведений певний лад, в тому ніхто не повинен сумніватися. Бо у мене настрої у цьому плані дуже категоричні.

Орієнтовно на протязі двох місяців ми маємо прийняти рішення, що ми надалі будемо робити в цьому напрямку. З тим допотопним методом, який використовується в Жидачеві для збору сміття, ця машина із 30-річним стажем експлуатації і ті ж самі мужчини в рукавицях на кузові і трактор «Білорус» з причепом повинні перестати їздити по Жидачеві. Як це зробити і як воно буде – тут є різні шляхи вирішення. Але напротязі найближчих місяців ми визначимося, що робити і по якому шляху йти. Але то окрема тема для розмови.

– Оскільки Інформаційний портал Жидачева більше орієнтований на молодь, то питання буде стосуватися молоді. Під час виступу на передвиборчих дебатах Ви наголосили на важливості ведення молодіжної політики та створення нових робочих місць для молоді. Як саме Ви плануєте створювати нові робочі місця: залученням інвесторів для будівництва нових підприємств чи, можливо, реорганізацією вже існуючих?

– У структурі і в апараті міської ради не було людини, на яку було б покладено функції займатися спеціально молодіжним питанням, починаючи від створення робочих місць аж до спорту та відпочинку. До Нового року у штаті апарату міської ради буде визначена особа, що буде займатися цими питаннями. В обов’язки і відповідальність одного із заступників міського голови, крім багатьох інших питань, буде входити комплекс соціальних питань, і на першому плані буде створення робочих місць, та сприяння працевлаштуванню молоді. Сьогодні більше ста двадцяти молодих людей без роботи.  За тиждень мого перебування на цій посаді до мене зверталося вже близько десяти молодих людей, які закінчуть, або вже мають вищу освіту і не мають роботи.  Міська рада не має ані прав, ані можливостей у повній мірі це вирішити. І ми не можемо запевняти і обіцяти, що ці всі 120 безробітних молодих людей на другий рік будуть працевлаштовані, бо це абсурд у тих умовах, що зараз маємо. Але я вас запевняю в тому, що крок за кроком люди будуть бачити підтримку і ми їм допоможемо працевлаштуватися.

Зокрема, один із мешканців району готує до захисту диплом на здобуття магістра з питань екології. Цей молодий чоловік відомий в Львівському університеті, має певні наукові праці. І ця людина буде працювати в нас і займатися питаннями екології. То є вирішення питання молоді повністю? Далеко ні. Але я буду задоволений, якщо хоча б одна чи двоє чи п’ятеро людей з нашою допомогою будуть працевлаштовані.

А там інвестиції, будівництво на інше – то є загальні фрази. Хто з великих інвесторів прийде до нас в Жидачів, щоб щось зробити, коли орендна плата за землю захмарна, та коли тут є багато інших проблем? Але то не означає, що ми не будемо працювати. Якщо я побачу в інвесторів серйозні наміри, які допоможуть створити нові робочі місця, то я забезпечу їм повну підтримку зі сторони міської ради.

Поряд із працевлаштуванням молоді дуже важливим є відпочинок молоді. А окрім численних пивних торгових точок, особливо влітку, місто не має що запропонувати молоді. І дуже мало закладів, які можуть забезпечити культурний відпочинок. Яке Ваше бачення вирішення цього питання?

Було б добре, якщо б Ви через інтернет звернулися до молодіжних громадських організацій і взагалі до молодих мешканців Жидачева, щоб вони зі своїми пропозиціями прийшли до міської ради і, зокрема до мене. Тобто запропонували своє бачення. Я готовий будь-коли зустрітися з молоддю і обговорити не просто проблеми, хоча мені їх також треба знати, але щоб я почув, що ми можемо і що повинні зробити в місті. Щоб у мене визріло цілісне бачення цієї проблеми і її вирішення. Подумайте над цим і допоможіть у цьому плані мені, як міському голові. А що стосується торгових точок і як їх урізноманітнити, то я зараз бачу одну таку річ, яку варто зробити, може не так для молоді, скільки для дітей: у нас у місті немає нормального дитячого кафе. Міська рада не має прав і можливостей сказати, що і де підприємці мають відкривати. Все це є приватна власність. Але ми використаєм всі доступні нам можливості та спробуєм в першому півріччі наступного року знайти порозуміння із підприємницькими структурами і при можливості сприяти розв’язанню певних проблеми, зокрема, щодо орендної плати за приміщення.

Щодо дозвілля молоді в іншому плані, то декілька днів тому я провів кілька годин у міському Будинку культури і від туалету до даху, а потім до конкретики, що робиться у Будинку культури та у Центрі молодіжної творчості, все ми там розібралися. Я, зокрема, цікавився у працівників питанням дискотеки, яка колись була. Але я зараз не бачу пропозицій щодо вирішення питання дискотеки і чи нам його взагалі потрібно вирішувати. Але я є прихильником того, що чим більше є місць масового відпочинку молоді, тим більше гарантій, що в нас буде менше правопорушень і буде краще для всіх. В тому плані я думаю, але в мене ще конкретного рішення немає.

Що стосується спорту. В мене були розмови з деякими керівниками гуртків та з людьми із районної адміністрації, які займаються питаннями спорту. Напрям я вибрав такий: якомога більше молоді залучити до спорту. Тобто не ставити перед собою мету, що ми маємо займатися тим видом спорту, який би нам дав майстрів спорту. Масовість у спорті – це і здоров’я нашої молоді, і відпочинок, і здорове дозвілля. Друге, – це наголосити на деяких видах спорту, у яких в нас є професійні кадри, які можуть займатися на серйозному рівні. Колись Жидачів славився своїм розвитком боксу, у нашому місті працював майстер спотру по боксу Бушев. Він зараз живе у Києві, але за час своєї праці в Жидачеві  він підготував багато майстрів спорту, один з яких майстер Харчук. Я зараз думаю про те, як нам створити умови для підготовки молодих людей, які б мали серйозний професійний рівень не тільки області, але й нашої країни.

Що стосується футболу… Кожен вид спорту, а футбол зокрема, – це гроші, і немалі гроші. Сьогодні ставити питання, що ми у Жидачеві будем мати футбольну команду, яка буде грати в першій лізі на першість України, а навіть у першій лізі області – це не реально. Міська рада за рахунок коштів свого бюджету це зробити не може і не зможе у наступному році. То фантазія говорити про це. На сьогодні ми винні десятки тисяч гривень футболістам за гру у сезоні, що закінчився. Так не можна робити, щоб в борг щось організовувати.

Тому ми підемо двома шляхами. Перше, спробуємо десь залучити до вирішення проблеми певні господарюючі суб’єкти, та обговорити, яку матеріальну допомогу вони можуть надати. Ми порахуємо, що ми можемо зробити за ті ресурси, які ми будемо мати. Бо якщо ми будемо на щось претендувати,  і казати людям, що ви ідіть грайте та тренуйтеся,  а потім не вистачить коштів, щоб оплатити дорогу футболістам на виїздний матч, то такого не треба робити. Але футбольна команда в Жидачеві буде. Якого рівня – це вже інше питання. Але футбол – це найулюбленіший, найбільш масовий вид спорту. Тому все, що ми зможемо зробити, ми будемо робити. Але мені важко говорити, бо закінчується рік з невиконанням міського бюджету у сотні тисяч гривень. Тому я маю подумати, як нам дожити до кінця року, виплатити зарплату, у садках діток нагодувати, ялинку поставити, таку, на яку Жидачів заслуговує, провести інші підготовчі заходи до святкування зимових свят. Цифр бюджету на наступний рік немає, тому ми не знаємо, що ми будемо мати і що планувати на наступний рік. Але ми працюмо над тим, щоб була серйозна вихідна база бюджету міста.

Ми дякуєм п. Володимиру за розмову та сподіваємося на співпрацю у майбутньому.

3 thoughts on “Інтерв’ю з міським головою Жидачева Левком Володимиром Семеновичом

 1. хотів би доповнити чи просто добавити
  при центрі творчості є для молоді, старшої від 18 років і рок-студія “Оріон”9Володя Найда), і молодіжний театр, яким займається Місько Цар.. є тнацювальний також для “стариків” .тобто є молоді люди,які мають заняття чи то пак хобі і зустрічаються по вихідних і займаються справою.
  я от того не люблю,коли кажуть “молодь не має куди піти….”хто хоче той шукає можливостей. а хто не хоче – того насильно і не затягнеш…
  організовуєтьс ядля молоді і “андріїівські вечорниці і рок -концерти. і реп-паті.. різні там вечірки…але завжди приходить до 100-150 людей, а решта вважають свій відпочинок кращим у барі…і тут не зміниш нічого
  толку від того,що ви повідкриваєте якісь міфічні гуртки і т.д.
  такі речі треба вирішувати глобальніше… на рівні держави. підтримувати програми для молоді фінансово, а не тільки паперами та деклараціями

 2. Ivan, зауважте, фраза, що “молодь не має куди піти” культурно відпочити стосувалося “закладів”, а не гуртків і т.п. Як ви могли зауважити, що цього літа пивні палатки були повсюду! Чи не повинна міська рада виступати регулятором масового збільшення таких закладів? Міський парк(якщо його так можна зараз назвати) перетворився на дорогу до “Хати в Парку” та “Оболоні”! Щодо тих закладів, що існують, то їх чудово описує один із наших коментаторів.

  А Центру творчості треба подякувати за натхненну працю та підтримку молоді в Жидачеві.

 3. погоджуюсь з Andr1y.
  добре .що дали інфу не таку як у місцевих газетах…
  напевно,шановні мер, саме то і мали на увазі.. бо той парк то якесь неподобство…
  і поки наші мер починають свою дорогу на благо міста хай дійсно переймуться його проблемами…
  бо всі проблеми треба вирішувати комплексно,
  критика ще буде… але поки дамо шанс, хай влада попрацює. побачимо…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *