Хресна дорога вулицями міста Жидачева

А до всіх Він промовив: Коли хоче хто йти вслід за Мною,
хай зречеться самого себе, і хай візьме щоденно свого
хреста, та й за Мною йде.
(Лк 9:23)

21 березня 2010 року відбулася Хресна дорога вулицями міста Жидачева. Участь у Хресній ході взяли священики  із нашого міста, з інших міст Жидачівського деканату та вірні різних парафій Жидачева.

Хресна дорога розпочалася у храмі св. Воскресіння Господнього, де було відслужено перші чотири стації. Хресна хода мала молитовні зупинки у костелі Успіння Пресвятої Богородиці, біля фігури Матері Божої, на подвір’ї нової дерев’яної церкви Бориса і Гліба. На кожній із зупинок вірні мали можливість розважити  над важкою дорогою Ісуса на Голгофу, слухаючи проповіді священиків. Протягом Хресної дороги процесійний хрест несли по черзі священики, чоловіки, жінки та діти нашого міста.

Завершилася молитовна хода у храмі св. Воскресіння Господнього проповіддю декана Жидачівського деканату о. Василя Юріва.

О. Василь наголосив, що така молитовна хода проводиться щорічно починаючи із 2002 року, про що свідчать викарбувані на процесійному хресті роки. Отець закликав поглянути на хрест та розважити, чи ми змінилися за ці роки, ідучи з Христом, роздумати, чи ми не вбивали цвяхи у його святі ноги та руки, чи ображали його своїми ділами і вчинками.  Ісус – це божественне світло, яке просвічує кожного з нас для того, щоб ми  йшли за Ним, поверталися до Нього. Бо Він є дорога, правда і життя.

Отець Василь звернув увагу не те, що коли ми дивимося на дорогу на Голгофу, ми бачимо хрест, на якому розп’ятий Спаситель. І вдивляючись в цю дорогу, вдивляючись в цей хрест, маємо роздумати та розважити над своєю дорогою земного життя. Кожен несе свій хрест. А несучи хрест, потрібно любити його. Любити свій хрест – значить любити Ісуса. А любити Ісуса – значить любити всю Його науку, і не тільки любити, а й жити нею, бо вона – це дорога до Царства Божого.

12 thoughts on “Хресна дорога вулицями міста Жидачева

 1. То чому Василь не живе його наукою????

 2. Також не судіть, щоб не суджено й вас; і не осуджуйте, щоб і вас не осуджено; прощайте, то простять і вам.
  (Лк 6:37)

 3. Ну андрійчику мушу сказати ти не втихомиришся, не нажмеш на паузу щоб трошки подумати, ти газуєш, а за що ти навіть сам не знаєш!!!!!!!
  по-перше: Василь нам не отець- “та й отця собі теж не йменуйте на землі: один бо у вас Отець – той, що на небі” (Мт 23:9)
  по-друге: ти як завжди все сприймаєш на свій лад, ніхто нікого не судить (ці питання до суддів, прокурорів і т. д.) мова ведеться про то шо сліпий веде сліпого!!!
  p.s. от якраз через таких як ти, Антонівна, і т.д. ми все будемо жити в гнилому, блюзнірському суспільстві лицемірцв і фарисеїв!!!!!!!!!

 4. Шановний, Rом-чику, інколи, щоб бути щасливим потрібно розслабитися і насолоджуватися прекрасним життям. Якщо для тебе суспільсво гниле та блюзнірське, а оточують тебе одні лицеміри та фарисеї, то з часом ти таким самим стаєш!
  Відкинь той негатив, яким ти так щедро окроплюєш свої коментарі і живи! Життя одне, і, ненавидячи весь світ, ти відбираєш у себе найцінніше – повноцінне життя!

 5. молодець, браво!!!
  тільки ти знов помиляєшся!!!
  по-перше мене звати Сергій, а Rom – це вільна людина
  по-друге…..
  знов треба тебе вчити, не виграв я свій розум в лотереї щоб намарно роздавати
  p.s. http://www.perehid.org.ua

 6. Що ж, благо, що не потребую ніякої науки та псевдо вчителів, чим збережу ресурс твого розуму.
  Щодо сайту, який, наскільки я зрозумів, і є тим джерелом натхнення черпання нових ідей для тебе, то почитав його.
  Сама назва “Нова українська еліта”звучить дивно. По всьому сайту розкидано радикальні ідеї націоналізму. Будьте обережні, націоналізм має тонку грань з нацизм, а нацизм – із маразмом!

  Ви поділили “еліту” на дві категорії: псевдо еліта на нова еліта, до якої себе відносите. При чому розмежовуєте ці два поняття великим моральним проваллям! Придумали ровер з меншими колесами та без сідла і називаєте його новим ровером, натомість звичайний велосипед іменуєте псевдо велосипедом!

  Тема релігії проскакує дуже часто, при чому практично завжди із критикою християнства та з пропозицією повернутися до істинно української релігії – багатобожжя або язичництва. Та Ви забуваєте про те, що Володимир Великий хрестив Русь у 988 році. І якщо не визнавати цього, то потрібно повертатися до істинно українського житла, та істинно українських знарядь праці – печери та кам’яні сокири. Інколи прогрес – це просто крок вперед, а не смертельна загроза для нової еліти.

  Зрозумійте, що побудувати державу можна тільки спільними зусиллями, не ділячи суспільство на своїх(нову еліту) на чужих!

 7. ти дійсно сліпий!!!
  по-перше цей сайт для мене аж ніяк не аторитетний, то тобі на замітку
  по-друге уважно читай, то все шо ти прокоментував то є бред сивої кобили, ти все перекрутив, ну в принципі тебе на то вчили!!
  щодо псевдо еліти- вибач, всюди є псевдо вчителі, …-священники і т.д.
  щодо націоналізму то мушу сказати масони добре постарались, щоб ви проковтнули цю пігулку антинаціоналізму. для прикладу конвенція ООН визнала націоналізм як одну з форм нацизму!!!!!Тоді введення в наше життя суб-культур, замість культури, до яких ти мабудь теж відносишся!! а такі як А…….- помагають введення суб дегенерації, показуючи молоді це на власному прикладі!!
  А тепер скажи мені високовчений Андрійчику чи були б Європейські країни так розвинуті без націоналізму, га??
  щодо велосипедів- я взагалі не поняв того емоційного крику душі…
  щодо провалля- про яке провалля ти говориш?:”Кожний громадянин України або етнічний українець з іноземним громадянством…”
  а тепер щодо християнства………
  тут ти знов не уважний, Каганець навпаки християнин і пропагує хрестове вчення, дивний ти хлопець, чим ти читав?

  слухай Андрій, відкинь всі емоції щодо мене (я розумію шо я тебе задів), відкинь всі знання які в тебе були, і з тверезим, чистим розумом перечитай той сайт і ти …….

  ну і ще щодо “Зрозумійте, що побудувати державу можна тільки спільними зусиллями, не ділячи суспільство на своїх(нову еліту) на чужих!”- як можна щось побудувати разом з людьми, які не хочуть будувати, а навпаки руйнувати? дивний Ти!!!

 8. 2Rom
  Якщо ти дійсно так переймаєшся проблемою, описаною вище + так як ти мав необережність згадати вище ім”я людини, яка мені не байдужа, то я готовий з тобою зістрітись, вислухати і обговорити все. Писати всілякі дурниці тут не буду (вже переріс). Даш свої контакти. Я зконтактую.

 9. ніяк не допетраю чому п. Rom, так впевнено ображає людей, мабуть шось його болить…..

  Україна?!

  пс: революція?!

 10. vlodko, “нова еліта” багатослівна та героїчна, мабуть, тільки онлайн. Та й ідеї реалізацію знаходять лише на сторінках різноманітних сайтів. Чому ж Ви, патріоти, не зберетеся та не організуєте яскравої акції чи вечора? Завжди легше критикувати, ніж щось робити!

 11. стоп, стоп хлопці!!!
  заходимо в Google, вводимо “9 березня 2001 року”, і якщо після цього виникають ще питання, то я безсилий….
  так, так – РЕВОЛЮЦІЯ, але інтелектуальна!!!

 12. ну, в чому ваша революція, де інтелект????

  не думаю що високоінтелектуальні люди будуть ображати інших людей. це як мініуму не логічно!!!!!

  ну були ті події, памятаєм їх, ну і які висновки де робота? пройшло вже девять років????

  за 9 оків можна багато чого змінити!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *