Голосуйте Проти всіх?!

З таким гаслом багато політиків, громадських діячів та можновладців звертаються до українського народу. “До другого туру не пройшов жоден демократичний кандидат, тому повинні голосувати проти обох кандидатів“!

І в такому виборі немає нічого поганого. Навіть більше, прийти на вибори і проголосувати проти обох кандидатів є навіть природнім для тих людей, які не хочуть бачити своїм президентом ні Януковича, ні Тимошенко. Але у даній ситуацію є невеличке правове “АЛЕ”. Спробую коротко пояснити, ґрунтуючись на “Законі про вибори Президента України“.

Даний закон Верховна Рада перед кожними черговими виборами пробує змінювати, “вдосконалювати”,  вносити поправки та зауваження. Та від цього виборче законодавство не стає чіткішим, а радше навпаки, абсурднішим!

Один із таких абсурдів стосується другого туру виборів Президента України. Поглянемо детальніше у закон.

Стаття 85 п.16:

Якщо до бюлетеня для повторного голосування було внесено дві кандидатури, обраним Президентом України за підсумками повторного голосування вважається кандидат, який за підсумками повторного  голосування одержав більшу, ніж інший кандидат, кількість голосів  виборців, які взяли участь у голосуванні.

Детальніше із Законом “Про вибори президента України” можна ознайомитися на сайті Верховної Ради.

Тобто, для перемоги у другому турі достатньо простої більшої кількості голосів! Теоретично, якщо всі 30 млн. громадян проголосують “Проти всіх” кандидатів, а одна людина проголосує за одного із двох кандидатів, то даний кандидат буде законним президентом України! Хіба ж це не абсурдно! Хіба ж це легітимно, що думка людей, які не підтримують жодного кандидата просто нівелюється!

Можна зробити короткий висновок, що голос “Не підтримую жодного кандидата” ніяк не впливає на хід голосування і є тотожнім неявці виборця на виборчу дільницю! Єдина відмінність у тому, що таки проголосувавши “Проти всіх”, Ваш бюлетень не зможуть використати фальсифікатори.

Вихід вбачаю один, а саме, прийти на вибори та віддати свій голос не “Проти всіх”, а все ж таки вибрати “Менше із двох зол!” Не будьте байдужими! Потрібно вплинути на результати голосування поки це ще можливо!  Інакше, для нас виберуть президента інші люди!

Як це не прикро, але закон ставить людей із націоналістичними та патріотичними поглядами у безвихідь. Хтось із цих двох кандидатів таки стане президентом! А хто, поки ще залежить від нас!

11 thoughts on “Голосуйте Проти всіх?!

 1. ‘Проти всіх’ – хоч чиста совість, якщо навіть ні на що не впливає!

 2. Як може бути чиста совість від того, що можна було вплинути на хід голосування, але Ви цього не зробили! Як може бути чиста совість від того, що фактично, Ви проголосували на руку Януковичу.

 3. а пртім зі свою “чистою совістю” будете сидіти і пукати в муку (звісно, якшо вона буде)!!!

 4. буде, не переживайте!))
  все буде добре!

 5. І.Франко сказав “обираючи менше зло, ти все одно обираєш зло”, отже підтримую Zhytelja на всі 100%!!!!
  А через таких бузерантів, які розказують обирати менше зло, ми 19 років товчем у ступі воду!!!!!
  Люди добрі схаменіться!!!!! Почніть нарешті воювати, якщо не за своє майбутнє, то хоч за майбутнє своїх дітей!!!!!!!!

 6. Rom, на жаль, законодавство поставило народ у таку ситуацію, коли голосуючи “проти всіх” ти ніяк не впливаєш на результат виборів. А в ситуації, яка склалася в Україні, голосуючи “проти всіх”, граєш на руку Януковичу. Особисто мені було б приємніше бачити президентом Тимошенко, ніж Януковича. Але маємо те, що маємо, як говорив колишній Президент України.
  Щодо тези про те, що потрібно воювати, скажу таке: вже був майдан, вже майже воювали. Як наслідок, багато чого здобули і багато чого втратили. Через 5 років народ зробив свій вибір! Тепер хто має воювати і з ким?

 7. Слухай, чоловіче, про який майдан ти говориш!!!
  Там тільки 15% було тих, хто поїхали за ідею, решта – то бузеранти, які поїхали лаве заробити, по Києву погуляти і т.д.! Ти кажеш, що хотів би бачити краще Тимошенко, а я тобі наведу декілька прикладів, чому Я проти неї катигорично. Коли ВОНА (НАША РЯТІВНИЦЯ) дала допомогу матерям пару тисяч, ми з часом помітили стабільний ріст цін на дитяче харчування!!!! Цікаво, правда!? А ще цікавіше стає тоді, коли імпортери дит. харч. входять до БЮТ!? Цікаво? А як тобі співпраця з МВФ? Ти знаєш, що таке кредитна с-ма? Не знаєш і навіть собі не уявляєш, яка то диявольська машина. Та ні ні, Ти знаєш, то така класна штука, яка дає тобі можливість отримати негайно ту ЧУДО-РІЧ, на яку в тебе немає грошей, а натомість просто…. І Ти думаєш о як класно…. А то, шо комусь не заканало зі сплатою кредиту, то значить в нього мозгів нема, нас так вчать, правда? Але ніхто не розуміє, що та диявольська машина побудована таким макаром, що по любому є процент тих, хто збанкрутує, бо така суть тої с-ми, ще раз повторюю!!! А процент той дуже легко виміряти, тільки дайте число співвідношення віртуальної у.о. до реальної (хто банкір, той знає про що я)!!! А може ше послухаємо байки про планову і ринкову економіку!!!? Хоча це одне і те ж!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ага не знав, то тепер будеш знати!!! І тепер запитай Себе, хто кинув нас в ту диявольську машину МВФ?? Ну тепер моли Бога, щоб ми не попали в той приречений процент!! Цікаво, правда? То читай далі….. літературу, в якій розказують для таких наївних як Ти, як обдурити лохів, заробити на цьому і ще й сухим вийти, читай, що таке інформаційні війни, читай, що таке…… а знайдеш досить, мені і половини з того, що я тобі сказав, не казали, тільки одним реченням змусили задуматись, а далі сам….
  А боротися завжди є з ким, було б бажання!!!

 8. Rom, давай не будем переходити на особистості та називати один одного наївними, робити припущення про те, що я знаю, а що ні.
  Щодо майдану, у 2004 році, то були люди, які їхали за гроші та погуляти по Києву. Але впевнений у тому, що абсолютна більшість людей на майдані стояли за ідею. Люди за гроші не мерзнуть тижнями на майдані, люди за гроші не ризикують життям, знаючи можливість придушення революції збройним шляхом. Я впевнений у тому, що жителі Києва брали мітингуючих на квартири та годували теплим борщем не за гроші. Майдан відбувся, і він був потрібний і багато чого дав. Тому не потрібно проводити аналогії із майданом та із тими оплачуваними мітингами сьогодення.
  Щодо висловлювань, що я підтримую Тимошенко, то поспішу розвіяти їх. Я не підтримую жодного кандидата, та через причини, які описав вище, змушений був голосувати за Тімашенко. Про МВФ в курсі, та, як писав вище, голосував за принципом: Менше із двох зол.

 9. 1. Андрійчику, я не проводив ніяких аналогій, не вводи людей в блуд!!! я прокоментував тебе відносно майдану!!!
  2. Ти все таки наївний хлопчик, а доводить це той блуд, який ти верзеш далі про майдан!!!
  3. На майдані взагалі не було ніякої ідеї!!!! За вийнятком нас, 15% тих, хто поїхали з ідеєю зміни суспільно-політичного устрою в державі, але нам сказали, що ми дурники, що це нереально, що західний світ так не робить, що ……. Але МИ не хочемо брати з когось приклад, не хочемо брати на озброєння демократію та інші форми устрою, які нам не властиві!!!! Для чого? Хіба ми не маємо власного розуму створювати щось своє, унікальне, краще ніж західне? А щодо демократії, то І.Франко сказав “Коли я чую “демократія”, переді мною враз постає паскудний писок жида”!!! Натомість в інститутах нас вчать “демократія – погана форма правління, але кращої ще не придумали”!!!! Ото БРЕД!!!! Як не придумали!!?? Придумали!!!
  4. А принцип в тебе взагалі то непоганий!!!!)))) Тільки дай мені відпов. на одне запитання- яке зло обереш, на х.. сісти чи в рот взяти? Вибач, не хотів тебе образити, але така правда життя!!!!

 10. Rom, не буду витрачати час та ресурс клавіатури, щоб переконувати тебе у значенні майдану в українській історії. Тим більше, що дискусія щодо майдану не стосується теми статті. У будь-якому випадку кожен залишиться при своїй думці.
  Щодо решти, то вже в черговий раз повторюся: голосував за Тимошенко, щоб не дати можливості Януковичу стати президентом, так як голос “проти всіх” був явно йому на руку.
  На жаль, не всі це зрозуміли… Як наслідок, спостерігаємо за антиукраїнськими діями новоспеченого президента: російська мова чимдалі тим посилює свої позиції в офіційних установах держави, із сайту президента зникла інформація про голодомор в Україні, готуються до прийняття рішення про скасування указу про присвоєня Бандері героя України. І це тільки ті кроки, які відомі громадянам, а що робиться під закритими дверима від людей! Ось і будемо мати скоро зміну і суспільно-політичного устрою в державі, і форму правління. А те, що в нас сьогодні в державі це корупція, а не демократія. Ось і придумали нову форма правління, суто Українську!

 11. Андрій ти вважаєш,що бандера герой? На якому фронті він воював? Живучи за кордоном, можна бути патріотом,нехай би він посидів у краївці,як молоді пацани.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *