День Перемоги

9 травня з нагоди Дня Перемоги по всій Україні  відбудуться урочисті заходи. Керівництво держави швидкими темпами намагається відродити помпезні та пусті традиції Радянського союзу щодо святкування цього дня. Зокрема, повертається традиція проведення масштабних військових парадів, які були символом боєздатності армії та її готовності захищати державу.

Однак досить незрозумілим є проведення спільних українсько-російських парадів. Після продовження договору про розміщення російського флоту у Севастополі ще на 25 років факт спільних військових парадів можна розуміти як публічну демонстрацію присутності російських військ на території України.

Іншою характерною рисою повернення “режиму” є активне насаджування молоді думки керівної верхівки держави. Адже як інакше можна пояснити факт дoбрoвiльнo-примусoвoго залучення семи тисяч київських школярів до урочистостей на Хрещатику та організацію вечорів, присвячених святкуванню дня Перемоги у школах України?

На жаль, весь сценарій святкування “Великої Перемоги” було запозичено у нашого східного сусіда. Звісно, що в цьому сценарії не знайшлося місця для українських героїв та борців за незалежність. Російський варіант Дня Перемоги категорично відкидає будь-який позитивний вплив українських націоналістичних сил у Другій світовій війні. Відповідно, на тих солдат, які воювали не за режим Сталіна та не за інтереси імперії, а вмирали зі словами “Слава Україні” на устах,  наклеяли ярлики” бандити”!

Неоднозначним є й відкриття у Запоріжжі до дня Перемоги пам’ятника “головному переможцю” Йосипу Сталіну, режим якого завдав Україні тяжких людських втрат. Під час Другої світової війни загинуло 5,5 млн. цивільного населення, та 2,5 млн. солдатів-українців  полягли на фронтах. А шістьма роками раніше більшовики штучним голодомором винищили 9 млн. українців, сотні тисяч були знищені у 30-х—поч. 40-х рр у таборах ГУЛАГу. Кому такі заслуги Сталіна перед українським народом здалися вартими спорудження пам’ятного меморіалу – незрозуміло!

Що говорити про східну Україну, коли всі керівники районів, місцевих органів влади на Львівщині отримали завдання належним чином підготуватися до святкування 65-ої річниці з Дня Перемоги і, боячись за свої посади, з ревністю виконують цю вказівку.

Варто нагадати, що не для всіх українців 9 травня 1945 року був днем перемоги. Для тисяч українців, які воювали в різних військових формуваннях цей день був початком нового життя у засланні.

Тож яку саме перемогу та над ким святкує український народ, до кінця не зрозуміло. Але головний фактор, який повинен об’єднати українців від сходу до заходу – це пам’ять про мільйони жертв військових дій, а не факт перемоги…

2 thoughts on “День Перемоги

 1. Мені цікаво,де сьогодні був би цей писка,якби не подвиг ветеранів.Ми всі повинні дякувати людям, які віддали життя за нашу волю!!!

 2. Ми всі повинні дякувати людям, які віддали життя за нашу волю!!!

  Ростислав, повністю погоджуюся!
  Ми всі повинні дякувати людям, які віддали життя за нашу волю, а не катам Українського народу!
  Ми всі повинні дякувати людям, які віддали життя за нашу волю, а не влаштовувати величні паради, в яких немає місця ветеранам!
  Ми всі повинні дякувати людям, які віддали життя за нашу волю, а не возвеличувати тоталітарний режим сталінізму.
  Ми всі повинні дякувати людям, які віддали життя за нашу волю, а не відкривати пам’ятники вбивці мільйонів українців – Йосипу Сталіну.
  Ми всі повинні дякувати всім людям, які віддали життя за нашу волю, а не давати можливість Москві визначати, хто для нас буде героєм…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *