Арам Шим-Шим (або як Ми бавилися гаївки)

Великдень – найбільше свято християн: велична відправа в церкві, радісні обличчя перехожих, кінець Великого  посту, пасочка, ковбаска… Кожен, хто був присутній на недільних гаївках обов’язково впише у список,  наведений вище, ще і ці великодні забави.

Як анонсувалося раніше, у неділю МГО Вектор ініціював проведення гаївок. Добре поївши за святковими столами, молодь вирушила до церкви Воскресіння Господнього на великодні забави.  Варто зазначити, що цього року у гаївках взяло участь значно більше молоді, ніж минулого, що є позитивною тенденцією.

Цьогорічні великодні забави відрізнялися від традиційних гаївок із хороводами та співами, і натомість набули більш спортивного характеру.

Вже традиційною забавкою на Жидачівських гаївках була гра “Слон“, у якій хлопці із одної команди повинні були витримати хлопців із іншої команди, які стрибали першим на спину. Також не пройшли гаївки без забавки “Піраміда“, під час якої молоді вдалося, стоячи у один одного на плечах, збудувати піраміду на три поверхи. Новою для хлопців була забавка “Сонечко“, що є трохи складнішим варіантом гри “Слон”. У кінці цієї гри парубки будували досить хитромудрі фігури у незвичних положеннях 🙂

Вже почало темніти, але молодь і не думала розходитися. Навпаки, проходячи повз церкву, все нові перехожі приєднувалися до забави. Цього вечора молодь била один одного ременем(гра “Ремінь“), водила хоровод(“Подоляночка“), хлопці пробували втекти від дівчат і навпаки у грі “Моргавки“,  дівчати намагалися пройти хлопцям по руках(гра “Вербова дощечка“). Розділившись по парах та пробігаючи один одному під руками, молодь бавилася “Струмочок“, який кілька разів “протікав” навколо церкви.

Багато ще ігор організатори дійства проводили, та найпопулярнішою грою серед молодшої частини присутніх була забавка “Арам Шим-Шим“, під час якої при певних обставинах хлопці цілували дівчат:)

Закінчилися забави  близько півночі, коли хлопці та дівчата,  втомлені, але задоволені, розійшлися по своїх домівках. Та на цьому великодні святкування не завершилися, адже у понеділок та вівторок молодь також збирається водити гаївки.

Більше фото можна знайти у Фотогалереї.

One thought on “Арам Шим-Шим (або як Ми бавилися гаївки)

  1. у неділю, 18 квітня ц.р., о 14.00 год, можна подивитись по місцевому кабельному телебаченню передачу про гаївки за вашою участю….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *