Андріївські вечорниці в Жидачеві 2009

andrija6Андрію, Андрію!
Я коноплі сію!
Спідницев волочу,
Бо дуже заміж хочу…

Такі вірші з давніх-давен стали традиційними на Андріївських вечорницях. Так як найбільша мрія всіх дівчат – знайти доброго чоловіка та вийти заміж, то ніч на Андрія це був той час, коли дівчата могли дізнатися, звідки свою долю чекати та хто є їхній суджений. І допомагали їм в цьому ворожіння, що передавалися з покоління в покоління.
Цього року дівчата міста Жидачева вирішили не гаяти часу та погадати на Андріївських вечорницях. А хлопці також не ліниві. Вони прийшли, щоб подивитися, що ж там ті дівки наворожать! Дрескод – вишиванки!
Так як хлопці на вечорницях небажані гості, то дівчата намагалися вперто не пустити їх до себе. Але трохи поторгувавшись таки впустили.
Ой, ворожили дівки багато…
– Спочатку кидали черевика через себе, і куди покаже його носок, звідти буде їхній чоловік.
– Потім поставили дерев’яне корито з водою серед кімнати. Обклеїли його папірцями із написаними іменами хлопців та пускали кораблик із запаленою свічкою. До якого папірця припливе кораблик, таке ім’я буде мати її майбутній чоловік.
– Тягнули із сумки різноманітні предмети, які мали б сказати щось про майбутнього чоловіка. Хто витягнув електричний провід – буде чоловік елєтрик; хто навушники – звукорежисер; хто кєлішок – ой, буде пити чоловік; а кому попався іграшковий баран – така долі, буде мати чоловіка барана!
– Дуже цікаве гадання: свічкою писали три імені на руці. Ці ж імена писали на клаптику паперу. Потім цей папір спалювали та натирали руку попелом. І навіть декому бачилося якісь імена!

Для всіх бажаючих керівник одного з танцювальних колективів Жидачева давала урок Польки. І складний ж той танець полька!

Наприкінці забави ведучі частували присутніх хлопців варениками, що дівчата зліпили напередодні. Але вареники не прості, а із сюрпризом: одні з грудками солі, інші з перцем чи з копійкою всередині.

Вечорниці закінчилися запальною дискотекою під українську музику. За організацію вечорниць варто подякувати МГО Вектор.

Фото з вечорниць можна побачити у фотогалереї: Фото Андріївські вечорниці 2009

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *