Акція вшанування пам’яті жертв голодомору в Жидачеві

У суботу 28 листопада 2009 року мешканці міста Жидачева приєдналися до всеукраїнської акції “Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу”. Віче відбувалося на площі перед Жидачівською міською радою. На площі зібралися посадовці, духовенство, інтелігенція , старші жителі міста та свідома молодь Жидачева.
Вже традиційно акція розпочалася молитвою “Отче Наш” у виконанні хору церкви Воскресіння Господнього. Всі присутні мали можливість почути радіозвернення Президента України Віктора Ющенка. Після хвилини мовчання зі словом скорботи виступили голова Районної Ради та заступник голови Райдержадміністрації. У своїх зверненнях посадовці наголосили, що саме завдяки Нашому Президентові факт геноциду є визнаний на державному та міжнародному рівні, згадали історію тих тяжких для українців часів та ствердили, що стоячи на майдані зі своїми дітьми, ми виховуємо свідомих українців та добре забезпечуємо майбутнє нашої держави.
Віче на майдані завершилося спільним виконанням гімну “Боже Великий, Єдиний”. Після цього акція вшанування пам’яті жертв голодомору продовжилося панахидою на Замковій горі .
Пам’ятаймо, що загиблим людям, які без вини віддали свої життя катам, уже не потрібні віче. Вони потрібні нам, живим людям, кожному, хто вважає себе українцем, кожному, кому не байдужа доля нашої держави. Адже, не знаючи минулого, ми не можемо знати, хто ми є. Недарма Максим Рильський сказав слова: Той, хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *